Župni listić 779

godište XVI. broj 2(779) − 12. siječnja 2020. godine

PDF fileŽUPNI-LISTIĆ-779.PDF

KRŠTENJE GOSPODINOVO (Mt 3,13-17)

U ono vrijeme: Dođe Isus iz Galileje na Jordan Ivanu da ga on krsti. Ivan ga odvraćaše: “Ti mene treba da krstiš, a ti da k meni dolaziš?” Ali mu Isus odgovori: “Pusti sada! Ta dolikuje nam da tako ispunimo svu pravednost!” Tada mu popusti. Odmah nakon krštenja izađe Isus iz vode. I gle! Otvoriše se nebesa i ugleda Duha Božjega gdje silazi kao golub i spušta se na nj. I eto glasa s neba: “Ovo je Sin moj, ljubljeni! U njemu mi sva milina!”

Komentar:

Isus dolazi na Jordan, rijeku koja dijeli pustinju od Obećanje zemlje, ondje gdje je oslobođeni narod uveden u zemlju obećanja.
Pri svakom krštenju događa se isti prizor i govori isti glas: “Ti si sin moj, Ljubljeni! U tebi mi sva milina!” To bi se još moglo izreći ovako – na mojem, na tvojem kršenju, Bog je kazao: “Ti si moje ljubljeno dijete, moja radost, moja ljubav!”
Svatko je od nas ljubljeno dijete Božje, subaštinik neba.
Neka me ove riječi uvjere da je ova zemlja lijepa zbog svakog ljubljenog djeteta Božjega, i da je svaka osoba koju mi na životni put stavljaš – za nebo određena!


DAROVI ZA CRKVU

  1. KREŠO MARTINEC Zlatarska 51, M. Polje 200 Kn
  2. MARICA HRENOVIĆ Zlatarska 17, M. Polje 200 Kn
  3. JOSIP FACKOVIĆ Zlatarska 51, M. Polje 100 Kn
  4. STIPO HRKAČ Svetomatejska 8b, Dobrodol 100 Kn
  5. VLADO MATIJAŠEVIĆ Židaki 6, Goranec 300 Kn
  6. STOJAN SENKOVIĆ Pajurini 1, Goranec 400 Kn
  7.  JAKOV FILIPOVIĆ Pavlovići 8, Goranec 300 Kn
  8. Veljko i Mirjana Hadžić Vukasova 18, G.Vugrovec 200 Kn
  9. DRAGICA ČVEK Grljakova 2, G.Vugrovec 200 Kn
  10. Ob. Blažinović-Baričević Kučilovečka 31, Kučilovina 300 Kn
  11. IRENA ROČIĆ Šiletići 20 200 Kn
  12. JOZO KRIŠTO Grahovec 8, Dobrodol 300 Kn
  13. ANTO KRAJINOVIĆ Glavna 78, Đurđekovec 100 Kn
  14. Obitelj LISAK Glavna 96, Đurđekovec 200 Kn
  15. Obitelj IVANČIĆ Glavna 51, Đurđekovec 50 EU
  16. IVAN DUJAK Dolci 9, Đurđekovec 300 Kn
  17. JOSIP BALOG Paruževinska 17, Paruževina 200 Kn
  18. DUBRAVKO FLUKA Paruževinska 30, Paruževina 400 Kn
  19. IVAN DUTKOVIĆ O. Habeka 77, Prekvršje 200 Kn
  20. Obitelj PUŠKARIĆ Prekvršje 600 Kn
  21. BARBARA JAKUŠIĆ Vurnovečka 13, Vurnovec 300 Kn
  22. SLAVKA ŠKORIĆ Krtakova 2, Vurnovec 200 Kn
  23.  RUŽICA ŽUGČIĆ Vurnovečka 36, Vurnovec 300 Kn
  24. STJEPAN NOVAK Banov brijeg 7, Vurnovec 100 Kn
  25. N. N. Vurnovec 200 Kn
  26. NIKOLA BANDIĆ odv. Podbrežnjaki 21, Prekvršje 200 Kn
  27. Zvonko i Reza Živanović odv. Sedinići 1d, Prekvršje 200 Kn
  28. TOMO BOBINAC Kuntićeva 43, Prekvršje 100 Kn
  29. LAJLA ERCEGOVIĆ Kuntićeva 53, Prekvršje 100 Kn
  30. ZVONKO KUNTIĆ Prigorska 37, Prekvršje 200 Kn
  31. BOŽICA GAJŠAK odv. Sedinići 1d, Prekvršje 200 Kn
  32. IVAN SEDINIĆ Prigorska 54, Prekvršje 200 Kn
  33. Anto Jukić i Ivan Zirdum Slatinska 59, Vugrovec 500 Kn
  34. IVAN VUGER Slatinska 27, Vugrovec 200 Kn
  35. JOSIP GRAČAK Vinogradska 3, Kučanec 100 Kn
  36. ĐURO GRAČAK Vinogradska 4, Kučanec 500 Kn
  37. KATICA FAŠAIĆ M. Gupca 10, Kučanec 100 Kn
  38. MATO MARTINČEVIĆ Ledinice 5, Đurđekovec 500 Kn
  39. MARA PUŠELJA Dobrodolska 2f, Dobrodol 200 Kn
  40. LEO GALOVIĆ A. Šenoe 79, Vugrovec 200 Kn
  41. VLADIMIR GALOVIĆ A. Šenoe 79, Vugrovec 200 Kn
  42. VENDELIN ZLATIĆ Kučilovečka 49, Kučilovina 200 Kn
  43. RADOVAN ŽILIĆ Gradinska 5a, Vugrovec 50 EU
  44. STJEPAN DOMENKUŠ Vugrovečka 34, G.Vugrovec 200 Kn
  45. BOŽICA VUGER A. Šenoe 46, Vugrovec 200 Kn
  46. Obit. PEKČEC-BUDEK Prališće 1, Goranec 200 Kn
  47. Obitelj KRAJAČIĆ A. Šenoe 68, Vugrovec 50 EU
  48. N. N. 300 Kn
  49. Obitelj KULJAK Vugerselska 7, Vugrovec 200 Kn
  50. MARKO SPUDIĆ Prigorska 21, Prekvršje 400 Kn
  51. MILKA GABRIĆ Aleja mira 8, M. Polje 200 Kn
  52. KATICA KUCELJ Vugrovečka 70, Dobrodol 100 Kn
  53. VINKO BARIČEVIĆ Kučilovečka 27, Kučilovina 200 Kn
  54. STJEPAN PEKČEC Prališće 1, Goranec 200 Kn
  55. „PLAST-METAL“ vl. Stjepan Domenkuš Vugrovec 3000 Kn
  56. ŠTEFICA ŠĆUREC Đ. Kuntića 13, Prekvršje 200 Kn
  57. Obitelj PAVLIĆ Šimunčevečka 26, Šimunčevec 200 Kn
  58. ANTE ALERIĆ 200 Kn
  59. ANTONIO MIJATOVIĆ Kostanjevec, Prekvršje 200 Kn
  60. VLADO TREMPETIĆ Gaj 4, M. Polje 200 Kn

Svim darovateljima iskreno hvala!


Ovih dana napustili su nas:

KATA ĐURAN r. Šimičić iz Šimunčevca u 70. godini.

STIPO KOVAČEVIĆ iz Đurđekovca u 84. godini.

ĐURĐA HODAK r. Mitar iz Prekvršja u 67. godini.

Dobri Bože uvedi ih u svoje vječne stanove!


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 13. I. – 19. I. 2020.

  • PON. —
  • UTO. – u 18.00 sati + STIPO sprovodna i KATA Kovačević, ĐURĐA Hodak sprovodna, MARTIN god. FRANJO god. i KAJA Joskić, ĐURĐA Mikuš, obit. Brkić, Koši, Faust, Jakopović i dvije nakane, MARKO Mihaljević god., MARICA, FRANJO, STJEPAN, MARICA i PETAR Golub, MARICA i obit. Kovačić, STJEPAN Ptrić god., ALOJZ, FRANCA, STJEPAN i RUŽA Fiolić, MARICA, RUŽICA i IGNAC Đuran, PETAR, TOMO i obit. Fiolić i na nakanu, MIJO i MARIJAN Bošnjaković
  • SRI. – u 18.00 sati + KATA i IVAN Đuran, VID Polovanec-Dado
  • ČET. – u 18.00 sati + IGNAC Fulir
  • PET. – u 18.00 sati – Nakana
  • SUB. – u 18.00 sati + SLAVA Olujić god, MILAN Jošić, KRISTINA i GABRIJEL Bosak
  • NED.
    – u 9.15 sati IVAN, FRANJO, ĐURO i ANA Poljak, SLAVICA Glogovec, IGNAC i MANDA Prusec
    – u 11.15 sati – Župna
    – u 15.00 sati – U GORANCU

OBAVIJESTI – 12. siječnja 2020.

Blagoslovom župnog dvora završili smo blagoslov Obitelji, hvala vam na toplom prijemu u vaše domove i na daru koji ste dali zanašu župu. Vjerujem da će Božji blagoslov, koji smo “sijali”, donijeti Božje plodoveljubavi i mira u vaše obitelji.

Ovaj tjedan na silu se ušlo u crkvu sv. Mihalja, tom prilikom oštećena su ulazna južna vrata, jedna grobnica na silu otvorena i oštećena, prijavili smo Policiji i napravili za sada zapisnik.

Utorkom iza svete mise „TREĆE SRCE“ moli za nerođene.

U subotu u 12.00 sati proba Malog zbora.

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, MAK, Župni listić…


Pripremio i uredio: vlč. Filip Lucić, upravitelj Župe sv. Franje Ksaverskog – Vugrovec
Broj umnoženih primjeraka: 600

Božićno vrijeme 2019./2020.

OBAVIJESTI – 12. siječnja 2020.

Blagoslovom župnog dvora završili smo blagoslov Obitelji, hvala vam na toplom prijemu u vaše domove i na daru koji ste dali zanašu župu. Vjerujem da će Božji blagoslov, koji smo “sijali”, donijeti Božje plodoveljubavi i mira u vaše obitelji.

Ovaj tjedan na silu se ušlo u crkvu sv. Mihalja, tom prilikom oštećena su ulazna južna vrata, jedna grobnica na silu otvorena i oštećena, prijavili smo Policiji i napravili za sada zapisnik.

Utorkom iza svete mise „TREĆE SRCE“ moli za nerođene.

U subotu u 12.00 sati proba Malog zbora.

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, MAK, Župni listić…


OBAVIJESTI – 5. siječnja 2020.

Iduće nedjelje blagoslovom župnog dvora završit ćemo blagoslov Obitelji, hvala vam na toplom prijemu u vaše domove i na daru koji ste dali zanašu župu. Vjerujem da će Božji blagoslov, koji smo “sijali”, donijeti Božje plodoveljubavi i mira u vaše obitelji.

Utorkom iza svete mise „TREĆE SRCE“ moli za nerođene.

U subotu u 12.00 sati proba Malog zbora.

Možete pogledati BOŽIĆNU IZLOŽBU u Podrumu župnog dvora Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, MAK, župni listić…


OBAVIJESTI – 29. prosinca 2019.

Na Štefanje je započeo BLAGOSLOV OBITELJI. Na blagoslov idemo, uz pratnju, vlč. Ilija, vlč. Marino i ja. Za svaki Vaš dar iskreno hvala!

Na Staru godinu u 19.00 sati bit će ZAHVALNICA, uz izvještaj o protekloj godini.

I ove godine doček NOVE bit će u crkvi. Od 23.00 sata bit će izloženo PRESVETO. S Molitvenim vjenčićima imat ćemo Klanjanje pred PRESVETIM, a u Ponoć, uz zvonjavu crkvenih zvona, i blagoslov s PRESVETIM.

U petak prije svete mise, bit će prilika za svetu ispovijed, a iza svete mise klanjanje pred PRESVETIM.

U nedjelju za vrijeme svete mise bit će blagoslov vode .

Na blagdan SVETA TRI KRALJA nadam se završetku blagoslova obitelji. Za Vaše darove – iskreno hvala!

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, MAK, Župni listić…

SRETAN BOŽIĆ I BLAGOSLOVLJENA NOVA 2020. GODINA!

Župni listić 778

godište XVI. broj 1(778) − 5. siječnja 2020. godine

PDF fileŽUPNI-LISTIĆ-778.PDF

II. NEDJELJA PO BOŽIĆU (Iv 1,1-5.9-14)

U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog. Ona bijaše u početku u Boga. Sve postade po njoj i bez nje ne postade ništa Svemu što postade u njoj bijaše život i život bijaše ljudima svjetlo; i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze. Bi čovjek poslan od Boga, ime mu Ivan. On dođe kao svjedok da posvjedoči za Svjetlo da svi vjeruju po njemu. Ne bijaše on Svjetlo, nego – da posvjedoči za Svjetlo. Svjetlo istinsko koje prosvjetljuje svakog čovjeka dođe na svijet; bijaše na svijetu i svijet po njemu posta i svijet ga ne upozna. K svojima dođe i njegovi ga ne primiše. A onima koji ga primiše podade moć da postanu djeca Božja: onima koji vjeruju u njegovo ime, koji su rođeni ne od krvi, ni od volje tjelesne, ni od volje muževlje, nego – od Boga. I Riječ tijelom postade i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu – slavu koju ima kao Jedinorođenac od Oca – pun milosti i istine. Ivan svjedoči za njega. Viče:»To je onaj o kojem rekoh:koji za mnom dolazi, preda mnom je jer bijaše prije mene!« Doista, od punine njegove svi mi primismo, i to milost na milost.Uistinu, Zakon bijaše dan po Mojsiju, a milost i istina nasta po Isusu Kristu. Boga nitko nikada ne vidje: Jedinorođenac – Bog -koji je u krilu Očevu, on ga obznani.

Komentar:

“K svojima dođe i njegovi ga ne primiše.” Svekoliki svijet je Božja svojina. Utjelovljenjem ta Riječ dolazi k svojima…

“K svojima dođe i njegovi ga ne primiše.”… Kristov dolazak uvijek stavlja čovjeka pred prihvaćanje ili neprihvaćanje. Prihvaćanjem, u snazi njegove Riječi nalazimo “moć da postanemo djeca Božja”. “I Riječ je tijelom postala i nastanila se među nama!” (Iv 1,14) Ti, dakle, među nama stanuješ, Ti s nama ostaješ. Prepoznaj nas kao svoje! A nama podari mudrost i hrabrost da Te uvijek i na svakome mjestu prepoznamo kao svoga Učitelja i Spasitelja.


Župna statistika 1. I. – 31. XII. 2019. god.

Godina2019.2018.2017.2016.2015.
KRŠTENI4547464859
SPROVODA6055435068
VJENČANI1213171518
KRIZMANIKA4951565664
PRVOPRIČESNIKA5755565255
PRIČESTI 16.50016.50016.00015.50015.000

TISAK:

Glas Koncila 15 kom.
Mali koncil 20 kom
Glasnik sv. Josipa 5 kom.
Glasnik Srca Isusova i Marijina 5 Kom
Župni tjedni listić 450 kom


IZ ŽIVOTA ŽUPE

Na Svijećnicu proslavili smo 50-godišnjicu zajedničkog života našega zvonara Franje i njegove supruge Katice. Mnogi su došli zbog njihovog jubileja, a proslavu smo nastavili u staroj školi. Naš zvonar omiljen je među našim vjernicima. Mnogim je svirao na svadbama, krštenjima i raznim prigodama, a u službi sakristana i zvonara je 20-tak godina. Svojim dosjetkama u sakristiji, a i u blagoslovu obitelji od prevelike je pomoći župniku.

Ove godine imali smo Mladu misu gosp. MAJK RUŠECA. Za organizaciju mlade mise, pripremali smo se već od početka godine. Svi su se uključili u organizaciju mlade mise, i župa, i KUD, i Vatrogasci, branitelji i doista u jednom predivnom ozračju ispred crkve imali smo misno slavlje dana 23. lipnja pred lijepim brojem vjernika. Neka ga dobri Bog blagoslovi i njegove korake učvršćuje.

Promovirali smo knjigu OD VGRE do VUGROVCA našega bivšeg ravnatelja Ive Klaića. Knjiga, najvećim dijelom obuhvaća povijest župe, ali i društvenog života Vugrovca i okolice.

Radovi oko obnove naše župne crkve pomalo se približava kraju. Uređena je fasada, a još ostaje dio sokla i promjena stolarije.

Gradska četvrt Sesvete odobrila je sredstva za obnovu krovišta naše ljepotice sv. Mihalja,

U Gorancu samoinicijativno su postavili lijepu ogradu oko svoje Kapele, gdje rado i često odlazim služiti svetu misu.

U korizmi je KRIŽNI PUT od župne crkve do crkve sv. Mihalja,

Na GLUŠNICU imali smo KRIŽNI PUT kroz dio naše župe. KRIŽNI PUT od župne crkve, iznad Šimunčevca, do Goranca, pa preko Bedenike do naše crkve, trajao je preko 5 sati, a bilo nas je stotinjak.

Na CVJETNICU okupili smo se pred crkvom te Procesijom svečano ušli na slavljenje Muke Gospodina našega Isusa Krista. I ove godine se svečano pjevala Muka pa hvala pjevačima.

Na CVJETNICU otvorena je Uskrsna Izložba.

Na Uskrsni ponedjeljak hodočastili smo u Petrinju i okolicu.

U nedjelju 28. travnja bila je Krizma u našoj župi. 49 Krizmanik primio je dar Duha Svetoga. Djelitelj sakramenta bio je prečasni kanonik msgr Ivan Hren.

Mjesec svibanj – Majci Božjoj posvećen – slavili smo molitvom Krunice u našoj župnoj crkvi, a isto tako i okupljanjem kod naših raspela i kapelicama.

Prva pričest je bila u nedjelju 1. svibnja, Prvu pričest primilo je 57-ro djece.


DAROVI ZA CRKVU

  1. MARIO KOZIĆ Vugrovečka 117, Dobrodol 200 Kn
  2. IVAN VUGER 400 Kn
  3. IVKA LAUŠ Vinogradska 14a, Kučanec 500 Kn
  4. ALFA-KOV D.O.O 2000 Kn
  5. ŽELJKO PEKČEC Goranec 100 Kn
  6. ZLATKO PAVLOVIĆ Grahovečka 6, M. Polje 100 Kn
  7.  KRISTIJAN BOGDANOVIĆ Prigorska 64, Prekvršje 200 Kn
  8. Ivana i Anđelko Kuntić Đ. Kuntića 10, Prekvršje 500 Kn
  9. JOSIP GRAČAK 100 Kn
  10. BOŽICA MAJCAN Đurkovići 10, Đurđekovec 200 Kn
  11. DEAN KRANJČEC Gračaki 3a, Kučanec 100 Kn
  12. JOSIP GRAČAK 200 Kn
  13. STIPO ČAKARIĆ Breg 40, Đurđekovec 300 Kn
  14. Obitelj JAKŠIĆ-ŠOŠIĆ 200 Kn
  15. DANIJELA PRUSEC Slatinska 13, Vugrovec 200 Kn
  16. BMD D.O.O 1500 Kn
  17. KRUNOSLAV PAJNIĆ Zlatarska 18, M. Polje 100 Kn
  18. FRANJO VUGER 300 Kn
  19. DALIBOR PAJIĆ Rožići 27, Goranec 200 Kn
  20. KLAUDIO KUNTIĆ Đ. Kuntića 44, Prekvršje 300 Kn
  21. DANIJEL BOŽIĆ Vugrovečka 100, G. Vugrovec 200 Kn
  22. VJEKOSLAV SAMEC Vugrovečka 23a, Dobrodol 150 Kn
  23.  Franjo i Mira Bolčević odv. Bolčevići 13, Kučilovina 400 Kn
  24. RUŽICA DUTKOVIĆ Prigorska 65, Prekvršje 100 Kn
  25. SLAVKO KOVAČIĆ Glavna 31, Goranec 200 Kn

Svim darovateljima iskreno hvala!


Sakramenat svetog krštenja primili su:

LUKA VUČINIĆ prvo dijete Gorana i Ružice r. Filipović iz Dobrodola

EMA MARJANOVIĆ drugo dijete Petra i Tine r. Pavlović iz Vugrovca

Roditeljima želim obilje Božjega blagoslova u odgoju djece!


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 6. I. – 12. I. 2020.

  • PON.
    – u 8,00 sati + ANĐELA god. VINKO i obit.Pukšec i Vuger i Dumić, SLAVICA god. SLAVKO i IVAN Galović MIHAEL Pijetlović, MILKA Baričević, i obit. Ljubić, IVO Jakešević god. obit. Saraf, CICA Jakešević, BRANKO Havel, MILAN Jošić, MILAN Prišćan, KRUNO Filipović, IGNAC Fulir, IVAN Pukšec, MIRKO Mostavljanec, obit. Meglaj, Bolčević, Rajh i Vinter
    – u 11.15 sati – Župna
  • UTO. – u 19.00 sati + STJEPAN Popović, DRAGICA god.i TOMO Blažinović, IVAN Igrc i ANA Pukšec, MARICA Pekčec, IVAN god. MIJO i ANA Đurinec, FRANJO i MARICA Galović, TOMO i ŽELJKICA Fišter, FRANJO god. i IGNAC god. Đurinec, MARICA, FRANJO, STJEPAN, MARICA i PETAR Golub, BARICA, FRANJO, IVAN, KATA, MARTIN, MARICA, RUŽA i ANDRIJA Popović, nakana
  • SRI. —
  • ČET. —
  • PET. —
  • SUB. – u 18.00 sati + STIPAN, IVKA i DOMO Gazić
  • NED.
    – u 9.15 sati + BRANKO Miletić Šimunjak
    – u 11.15 sati – Župna, + MARIO Šitum

OBAVIJESTI – 5. siječnja 2020.

Iduće nedjelje blagoslovom župnog dvora završit ćemo blagoslov Obitelji, hvala vam na toplom prijemu u vaše domove i na daru koji ste dali zanašu župu. Vjerujem da će Božji blagoslov, koji smo “sijali”, donijeti Božje plodoveljubavi i mira u vaše obitelji.

Utorkom iza svete mise „TREĆE SRCE“ moli za nerođene.

U subotu u 12.00 sati proba Malog zbora.

Možete pogledati BOŽIĆNU IZLOŽBU u Podrumu župnog dvora Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, MAK, župni listić…


Pripremio i uredio: vlč. Filip Lucić, upravitelj Župe sv. Franje Ksaverskog – Vugrovec
Broj umnoženih primjeraka: 600

Župni listić 777

godište XV. broj 51(777) − 29. prosinca 2019. godine

PDF fileŽUPNI-LISTIĆ-777.PDF

SVETA OBITELJ (Mt 2, 13-15, 19-23)

Kada su kraljevi otišli, anđeo se Gospodnji ukaza Josipu u snu i reče mu: “Ustani, uzmi dijete i njegovu majku pa bježi u Egipat i budi ondje dok ti opet ne kažem, jer će Herod tražiti dijete da ga ubije.” On tada ustade, uze noću dijete i majku njegovu te ode u Egipat. Tu ostade do Herodove smrti. Tako se imalo ispuniti što je Gospodin rekao po proroku: “Iz Egipta pozvah sina svoga.” Kada umrije Herod, anđeo se Gospodnji ukaza u snu Josipu, u Egiptu, i reče mu: “Ustani, uzmi dijete i majku njegovu te idi u zemlju izraelsku, jer su umrli oni koji su htjeli ubiti dijete.” Tada on ustade, uze dijete i njegovu majku te dođe u zemlju izraelsku. Ali kad ču da u Judeji kraljuje Arhelaj mjesto svoga oca Heroda, poboja se ići onamo. Pošto primi u snu opomenu od Boga, ode u pokrajinu Galileju. Tamo dođe i nastani se u gradu zvanom Nazaret, da bi se ispunilo što su rekli proroci: “Zvat će ga Nazarećanin.”

Komentar:

Sveta Obitelj bila je posve okrenuta Bogu, otvorena za ostvarenje Božje volje, zauzeta za dobro. Pred nama je danas kao izazov i poziv na hrabrost. U današnjega čovjeka kao da se uvukao neki pesimizam i razočaranost pred križevima i poteškoćama života, pa se mladi teško odlučuju za sklapanje braka, kao odgovorne veze. Život svake ljudske obitelji ima svoje radosti i žalosti, svjetlosti i tame. No, moguće je u Bogu ljubiti do kraja, do kraja ljudskih snaga, do sedamdeset puta sedam.


RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI 2019./2020.

26. XII. od 13.30 sati
MARKOVO POLJE od Aleje mira prema Raspelu

27. XII. od 9.00 sati 
MARKOVO POLJE – ostatak Zlatarske,
DOBRODOL – Vugrovečka, Svetomatejska, Humska

28. XII. od 9.00 sati
GORANEC, CIJELI GORNJI VUGROVEC, Vukasova i Grljakova

29. XII. od 13.30 sati
KUČILOVINA

30. XII. od 9.00 sati
ŠIMUNČEVEC, Limbuška, Janečki brijeg, ŠILETIĆI, Šimunčevečka od Šiletića i Grahovec, Dobrodol brijeg i DOBRODOLSKA cesta

31. XII. od 9.00 sati
ĐURĐEKOVEC i dio KUNTAŠA, Borovčica,
Reber, Trakoliščica, Feštinec, Mladina
I. svećenik: Breg – od Turčina prema gore, Dorčići, Dolci Đurkovići, Klanjec, Jakopići dolje
II. svećenik: Glavna od Raspela prema Kuntašu lijeva strana
III. svećenik: Glavna od M. Polja prema Prekvršju desna strana

2. I. 2020. od 9.00 sati
I. svećenik: VURNOVEC
II. svećenik: PARUŽEVINA
III. svećenik: Podolčica, O. Habeka (Odv. Tomuradi), Odv. Reberec

3. I. 2020. od 9.00 sati
PREKVRŠJE
I. svećenik: Prigorska od FERDE prema Podbrežnjakima
II. svećenik: Prigorska, od križa kod Sedinića prema Habekima

4. I. 2020. od 9.00 sati
VUGROVEC DONJI
Put Lozica, Vugerselska, Slatinska, Šenoina,
Ledinice, Domjanićeva, ostatak Kuntaš
KUČANEC

5. I. 2020. od 13.30 sati
PUĐAKOVA, TRNOVEČKA, Dobrodolska cesta,
Dobrodolski odvojak

6. I. 2020. od 13.30 sati
Vugrovec – ostatak iznad crkve, Šenoina,
Đ. Popovića, Gradinska, Kocil breg, Đurinec breg


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 30. XII. – 5. I. 2020.

  • PON. – u 8,00 sati – Nakana
  • UTO. – u 19.00 sati – ZAHVALNICA
  • SRI.
    – u 9.15 sati + MARKO Drinovac, KATICA i ĐURO Beštak, MARICA i RUŽA Đuran, PETAR, RUŽA i TOMO Fiolić, DRAGICA i MARKO Novosel .
    – u 11.15 sati – Župna
  • ČET. – u 8.00 sati – Nakana
  • PET. – u 18.00 sati + IGNAC i MARICA Kovačić
  • SUB. – u 8.00 sati – Nakana
  • NED.
    – u 9.15 sati + STJEPAN, MARICA, RUŽICA, VID i obit. Šimunjak
    – u 11.15 sati – Župna

OBAVIJESTI – 29. prosinca 2019.

Na Štefanje je započeo BLAGOSLOV OBITELJI. Na blagoslov idemo, uz pratnju, vlč. Ilija, vlč. Marino i ja. Za svaki Vaš dar iskreno hvala!

Na Staru godinu u 19.00 sati bit će ZAHVALNICA, uz izvještaj o protekloj godini.

I ove godine doček NOVE bit će u crkvi. Od 23.00 sata bit će izloženo PRESVETO. S Molitvenim vjenčićima imat ćemo Klanjanje pred PRESVETIM, a u Ponoć, uz zvonjavu crkvenih zvona, i blagoslov s PRESVETIM.

U petak prije svete mise, bit će prilika za svetu ispovijed, a iza svete mise klanjanje pred PRESVETIM.

U nedjelju za vrijeme svete mise bit će blagoslov vode .

Na blagdan SVETA TRI KRALJA nadam se završetku blagoslova obitelji. Za Vaše darove – iskreno hvala!

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, MAK, Župni listić…

SRETAN BOŽIĆ I BLAGOSLOVLJENA NOVA 2020. GODINA!


Pripremio i uredio: vlč. Filip Lucić, upravitelj Župe sv. Franje Ksaverskog – Vugrovec
Broj umnoženih primjeraka: 800

BLAGOSLOV OBITELJI 2019./2020.

Na Štefanje je započeo BLAGOSLOV OBITELJI. Na blagoslov idemo, uz pratnju, vlč. Ilija, vlč. Marino i Župnik. Izmijenjeni raspored blagoslova nalazi se u Župnom listiću 777 te ovdje ispod. Za svaki Vaš dar iskreno hvala!

RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI 2019./2020.

26. XII. od 13.30 sati
MARKOVO POLJE od Aleje mira prema Raspelu

27. XII. od 9.00 sati 
MARKOVO POLJE – ostatak Zlatarske,
DOBRODOL – Vugrovečka, Svetomatejska, Humska

28. XII. od 9.00 sati
GORANEC, CIJELI GORNJI VUGROVEC, Vukasova i Grljakova

29. XII. od 13.30 sati
KUČILOVINA

30. XII. od 9.00 sati
ŠIMUNČEVEC, Limbuška, Janečki brijeg, ŠILETIĆI, Šimunčevečka od Šiletića i Grahovec, Dobrodol brijeg i DOBRODOLSKA cesta

31. XII. od 9.00 sati
ĐURĐEKOVEC i dio KUNTAŠA, Borovčica,
Reber, Trakoliščica, Feštinec, Mladina
I. svećenik: Breg – od Turčina prema gore, Dorčići, Dolci Đurkovići, Klanjec, Jakopići dolje
II. svećenik: Glavna od Raspela prema Kuntašu lijeva strana
III. svećenik: Glavna od M. Polja prema Prekvršju desna strana

2. I. 2020. od 9.00 sati
I. svećenik: VURNOVEC
II. svećenik: PARUŽEVINA
III. svećenik: Podolčica, O. Habeka (Odv. Tomuradi), Odv. Reberec

3. I. 2020. od 9.00 sati
PREKVRŠJE
I. svećenik: Prigorska od FERDE prema Podbrežnjakima
II. svećenik: Prigorska, od križa kod Sedinića prema Habekima

4. I. 2020. od 9.00 sati
VUGROVEC DONJI
Put Lozica, Vugerselska, Slatinska, Šenoina,
Ledinice, Domjanićeva, ostatak Kuntaš
KUČANEC

5. I. 2020. od 13.30 sati
PUĐAKOVA, TRNOVEČKA, Dobrodolska cesta,
Dobrodolski odvojak

6. I. 2020. od 13.30 sati
Vugrovec – ostatak iznad crkve, Šenoina,
Đ. Popovića, Gradinska, Kocil breg, Đurinec breg