Uskrs

Vazmeno vrijeme 2020.

OBAVIJESTI – 24. svibnja 2020.

Nakon održanog Roditeljskog susreta, dogovorili smo se da će PRVA PRIČEST biti 21. lipnja.

Nastavljamo vjeronauk za PRVOPRIČESNIKE i to u subotu u 9.00 sati B razred, u 10.00 C razred u 11.00 sati djeca koja idu u Sesvete i u Prekvršje u školu.

U subotu 30. svibnja bila bi radna akcija, priprema tavana župnog dvora za uređenje nakon potresa, nekoliko motorki za izrezati drva u metre, rukavice i dobru volju sa sobom ponijeti. Početak u 9.00 sati.

Župna crkva nakon potresa, sada je ponovno prekrivena crijepom.

ured@zupa-vugrovec.com

OBAVIJESTI – 17. svibnja 2020.

Kako se situacija s koronavirusom stabilizira, tako se i mi pomalo vraćamo u red normale.

U srijedu u 19.00 sati u Novom liturgijskom prostoru u našem župnom dvoru pozivaju se roditelji ovogodišnjih PRVOPRIČESNIKA za dogovor oko termina Prve Pričesti.

Nalazimo se u svibnju, Majci Božjoj posvećenom mjesecu. Svaki dan u 17.30 sati sveta krunica i litanije.

Župna crkva sv. Franje Ksaversko trenutno je izvan uporabe, sveta misa se održava u podrumu – Galeriji župnog dvora.

ured@zupa-vugrovec.com

OBAVIJESTI – 10. svibnja 2020.

Kako se situacija sa koronavirusom stabilizira, tako i mi pomalo vraćamo se u red normale.

ured@zupa-vugrovec.com.

OBAVIJESTI – 3. svibnja 2020.

Župna crkva sv. Franje Ksaversko trenutno je izvan uporabe, a sveta misa se održava u podrumu – u Galeriji župnog dvora.

ured@zupa-vugrovec.com.

OBAVIJESTI 26. travnja 2020.

Kako ste već upoznati, sveta misa bit će svaki dan bez prisustva vjernika, tako da bude u skladu sa odredbom i Civilne zaštite i Hrvatske biskupske konferencije.

Kako naša župna crkva sv. Franje Ksaversko trenutno je izvan uporabe, sveta misa se održava u podrumu – u Galeriji župnog dvora.

ured@zupa-vugrovec.com

Nažalost, niti do današnjega dana nismo dobili nikakve smjernice glede slavljenja svetih misa s vjernicima.
Do kada će trajati sadašnje upute vidjet ćemo.
Naše je strpljivo čekati i moliti u vlastitim domovima.

U ovim trenucima neshvaćanja, što nam se događa, molimo dobroga Boga za poniznost i poslušnost, da ostanemo vjerni i dragom Bogu, Crkvi i svom narodu.

OBAVIJESTI – 19. travnja 2020.

ured@zupa-vugrovec.com

OBAVIJESTI – 12. travnja 2020.

Kako ste već upoznati, sveta misa bit će svaki dan bez prisustva vjernika, tako da bude u skladu sa odredbom i Civilne zaštite i Hrvatske Biskupske Konferencije.

ured@zupa-vugrovec.com

U ovim trenucima neshvaćanja, što nam se događa, molimo dobroga Boga za poniznost i poslušnost, da ostanemo vjerni i dragom Bogu i Crkvi i svom narodu.