godište XIII, broj 2(626) − 8. siječnja 2017. godine

►►►ŽUPNI-LISTIĆ-626.PDF

KRŠTENJE GOSPODINOVO (Mt 3,13-17)

U ono vrijeme: Dođe Isus iz Galileje na Jordan Ivanu da ga on krsti. Ivan ga odvraćaše: “Ti mene treba da krstiš, a ti da k meni dolaziš?” Ali mu Isus odgovori: “Pusti sada! Ta dolikuje nam da tako ispunimo svu pravednost!” Tada mu popusti. Odmah nakon krštenja izađe Isus iz vode. I gle! Otvoriše se nebesa i ugleda Duha Božjega gdje silazi kao golub i spušta se na nj. I eto glasa s neba: “Ovo je Sin moj, ljubljeni! U njemu mi sva milina!”

Komentar

“Tko uzvjeruje i pokrsti se, spasit će se.” (Mk 16,16)

Isus dolazi na Jordan, rijeku koja dijeli pustinju od Obećanje zemlje, ondje gdje je oslobođeni narod uveden u zemlju obećanja.

Pri svakom krštenju događa se isti prizor i govori isti glas: “Ti si sin moj, Ljubljeni! U tebi mi sva milina!” To bi se još moglo izreći ovako – na mojem, na tvojem kršenju, Bog je kazao: “Ti si moje ljubljeno dijete, moja radost, moja ljubav!”

Svatko je od nas ljubljeno dijete Božje, subaštinik neba.
Neka me ove riječi uvjere da je ova zemlja lijepa zbog svakog ljubljenog djeteta Božjega, i da je svaka osoba koju mi na životni put stavljaš – za nebo određena!