Biskup Šaško krstio peto dijete obitelji Vukas

Nedjeljna je sv. Misa u vugrovečkoj župi sv. Franje Ksaverskoga bila posebno svečana jer je euharistijsko slavlje predvodio pomoćni zagrebački biskup mons. Ivan Šaško.

Dolazak biskupa u župu bio je radost za sve župljane, a osobito za obitelj Vukas čije je peto dijete primilo sakrament svetoga krštenja.

U godini kada iščekujemo dolazak sv. Oca i na poseban način molimo upravo za obitelji, obitelj Irene i Željka Vukasa primjer je velikodušnog prihvaćanja dara života. Jer, djeca su temelj obitelji, a obitelj je temelj društva, naglasio je biskup Šaško u toploj i nadahnutoj nedjeljnoj propovijedi, zazivajući Božji blagoslov na novoga člana naše crkvene zajednice, malog Ivana Vukasa.

Foto: Obitelj Vukas s biskupom Ivanom Šaškom i vugrovečkim župnikom vlč. Filipom Lucićem

Tekst i foto: Ankica Blažinović-Kljajo

10.03.2011.