Župni listić 932

godište XIX. broj 3(932) − 15. siječnja 2023. godine

PDF fileŽUPNI-LISTIĆ-932.PDF

II. NEDJELJA KROZ CRKVENU GODINU (Iv 1,29-34)

U ono vrijeme: Ivan ugleda Isusa gdje dolazi k njemu pa reče.: “Evo Jaganjca Božjega koji odnosi grijeh svijeta! To je onaj o kojem rekoh: Za mnom dolazi čovjek koji je preda mnom jer bijaše prije mene! Ja ga nisam poznavao, ali baš zato dođoh i krstim vodom da se on očituje Izraelu.”
I posvjedoči Ivan: “Promatrao sam Duha gdje s neba silazi kao golub i ostaje na njemu. Njega ja nisam poznavao, ali onaj koji me posla vodom krstiti reče mi: ‘Na koga vidiš da Duh silazi i ostaje na njemu, to je onaj koji krsti Duhom Svetim.’ I ja sam to vidio i svjedočim: on je Sin Božji.”

Komentar:

Dragovoljni pristanak na ulogu žrtvenog jaganjca i spremnost da prihvati odbačenost, krivnju naroda, te najzad i smrt – što će se dogoditi na koncu Isusova puta – već odzvanjaju u Ivanovim riječima na samom početku služenja.
“Evo Jaganjca Božjega koji odnosi grijeh svijeta!” (Iv 1,29) Grijeh svijeta je okrenutost svijeta od svoga Stvoritelja.
Gospodine! Pohodi nas svojom milošću da uvijek umijemo čuti Tvoju riječ i prepoznati Tvoje lice! I raspoloži nas da te u radosnom služenju vjerno slijedimo.


KAKO PREPOZNATI ZAISTA VAŽNA ČOVJEKA

Dječak je izišao s djedom prošetati Parizom.

Prolazili su pored malog postolarskog dućana. Kupac je tvrdio da nešto nije u redu s njegovim cipelama. Postolar je mirno saslušao primjedbe, ispričao se i obećao da će ih popraviti.

Kasnije je djed s dječakom sjeo u kafić.

Čovjeka za susjednim stolom konobar je zamolio da pomakne stolicu kako bi se moglo prolaziti. Čovjek je počeo galamiti. Odbio se pomaknuti.

“Nikada ne zaboravi ono što si vidio,” rekao je djed dječaku. “Onaj postolar prihvatio je žalbu kupca, a ovaj čovjek pokraj nas nije se htio pomaknuti. Ljudima koji obavljaju neke korisne zadatke ne smeta kad čuju kritike na račun svog rada, ali oni koji ne rade nikakav koristan posao, uvijek misle da su veoma važni i agresijom i neljubaznošću kriju svoju nesposobnost.”

preuzeto s facebooka


NAPREDAK, OTAC I SIN

Neki se mladić tužio Marku Twainu: “Više se otac i ja ne razumijemo. Svaki dan dolazi do svađa. Toliko je zaostao… ne razumije ni potrebe današnjega vremena ni modernoga čovjeka. Što da učinim prije nego pobjegnem od kuće?”

A poznati pisac odgovori: “Potpuno te razumijem. Kad sam ja imao 17 godina i moj je otac bio jako nazadan. Nisam ga mogao podnijeti.” – Kad sam imao 27 godina, moj je otac već učinio dosta koraka naprijed, pa se s njim moglo govoriti o svemu. Danas, deset godina kasnije – nećeš vjerovati – kad ne znam što učiniti, odem svom ocu po savjet. Vidiš koliko se stari mogu promijeniti! 

 autor nepoznat


DAROVI ZA CRKVU

  1. LJILJANA i IVAN Bolčević Aleja mira 29, M. Polje 200 Kn
  2. MARICA KAIN Veliko Vrh 239, Šimunčevec 50 EU
  3. Obitelj ĆOSIĆ Podolčica 28, Đurđekovec 400 Kn
  4. Obitelj PUŠELJA Vugrovečka 47, G.Vugrovec 200 Kn
  5. IVAN UROIĆ Vugrovečka 11, G.Vugrovec 30 EU
  6. BISERKA BEZEREDI Glavna 27, Goranec 200 Kn
  7. LUKA KOVAČIĆ Ledinice 7, Đurđekovec 50 EU
  8. MARICA BLAŽINOVIĆ Prigorska 55, Prekvršje 200 Kn
  9. MLADEN SEVER Zlatarska 20, M. Polje 300 Kn
  10. ANDRIJA STOJANOVIĆ Slatinska 40, Vugrovec 300 Kn
  11. Obitelj SEDINIĆ Gračaki 1, Kučanec 400 Kn
  12. Obitelj DUMIĆ Vugrovečka 7, G.Vugrovec 200 Kn
  13. FRANJO PRUSEC Slatinska 13, Vugrovec 200 Kn
  14. Obitelj PUŠKARIĆ Prekvršje 600 Kn
  15. MARICA HRENOVIĆ Zlatarska 17, M. Polje 300 Kn
  16. JELA DEBELJAK Vugrovečka 100, Dobrodol 200 Kn
  17. MLADEN MIKLEC Zlatarska 41, M. Polje 200 Kn
  18. MARA PUŠELJA Dobrodolska 2F, Dobrodol 200 Kn
  19. STJEPAN BARIČEVIĆ Slatinska 41. Vugrovec 50 EU
  20. MLADEN VUGER Slatinska 8. Vugrovec 300 Kn
  21. VLADIMIR ĐURINEC A. Šenoe 77. Vugrovec 50 EU
  22. LEO GALOVIĆ A. Šenoe 79. Vugrovec 100 EU
  23. VLADIMIR GALOVIĆ A. Šenoe 79. Vugrovec 50 EU
  24. Obitelj BIRŠL Đurkovići 13. Đurđekovec 500 Kn
  25. VLADO VUGER Đ. Popovića 5. Vugrovec 300 Kn
  26. N. N. 200 Kn
  27. RADOVAN ŽILIĆ Gradinska 5A. Vugrovec 400 Kn
  28. MATO MARTINČEVIĆ Ledinice 5, Vugrovec 100 EU
  29. Obitelj MRDALJ A. Šenoe 38, Vugrovec 1000 Kn
  30. Obitelj KRIŽANAC A. Šenoe 78, Vugrovec 500 Kn

HVALA SVIMA DAROVATELJIMA ZA POTREBE ŽUPE I ZA SANACIJU NAKON POTRESA!


Ovih dana napustili su nas:

PILE BRTAN iz Dobrodola u 76. godini.

VLADIMIR HOJANIĆ iz Vugrovca u 34. godini.

Dobri Bože, primi ih među svete i izabrane svoje!


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 16. I. – 22. I. 2023.

  • PON.
    – – –
  • UTO.
    – u 18.00 sati + VLADIMIR Hojanić, sprovodna, MILKA god i STJEPAN POP Popović, MILAN Bogunović, VLATKA Domenkuš Đurić, TOMO god. Kereš, MARICA, GRGA, PAVAO, BARA i FRANJO Poljak, DRAGICA Kereš, ANTO Ivić, ILIJA i LJUBA Vrgoč, ANA Domović, IVAN i obit. Poljak SLAVICA Glogovec, IGNAC i MANDA Prusec, IGNAC, RUŽICA i FRANJO Sedinić, obit. Đurinec i Galović
  • SRI.
    – u 18.00 sati + PAVICA Horvatić, JOSIP Kladarić
  • ČET.
    – u 18.00 sati + MARIJA Vinković, STANISLAVA god. Medek, PAVO god. Čabraja
  • PET.
    – u 9.00 sati + VID DADO Polovanec
  • SUB.
    – u 18.00 sati + ANA Fišter
  • NED.
    – u 9.00 sati + TEREZA god. i JAKOB Facković, RUŽICA Šturman i DRAGICA Pregorec, LUKA god. i JALŽA Vukas, ZVONKO i obit. Povrženić, BRUNO i BOSA Jelić, TEREZIJA Lukić i NIKOLA Kičić
    – u 11.00 sati – Župna

OBAVIJESTI – 15. siječnja 2023.

Hodočasti se u SVETU ZEMLJU od 2.-9. svibnja, imamo još 7 mjesta. Cijena je 1680 eura.

U subotu smo imali radnu akciju, hvala Darku Židak, Stanku Čuljak, Miji Lažeta, Goranu Andrić, Marku Marić, Vladi Vuger, Stipa, Dubravko, Antun-Tunja Kaurić i Branko Tomurad hvala im

Započinje i Vjeronauk-po rasporedu.

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, MAK, naš Listić…

Župni ured radi putem telefona 01 2044255, 098 814885 ili putem mail-a. Župni mail je ured@zupa-vugrovec.com.


Pripremio i uredio: vlč. Filip Lucić, upravitelj Župe sv. Franje Ksaverskog – Vugrovec
Broj umnoženih primjeraka: 250

Župni listić 931

godište XIX. broj 2(931) − 8. siječnja 2023. godine

PDF fileŽUPNI-LISTIĆ-931.PDF

KRŠTENJE GOSPODINOVO (Mt 3,13-17)

U ono vrijeme: Dođe Isus iz Galileje na Jordan Ivanu da ga on krsti. Ivan ga odvraćaše:
“Ti mene treba da krstiš, a ti da k meni dolaziš?”
Ali mu Isus odgovori: “Pusti sada! Ta dolikuje nam da tako ispunimo svu pravednost!” Tada mu popusti.
Odmah nakon krštenja izađe Isus iz vode. I gle! Otvoriše se nebesa i ugleda Duha Božjega gdje silazi kao golub i spušta se na nj.
I eto glasa s neba: “Ovo je Sin moj, ljubljeni! U njemu mi sva milina!”

Komentar:

Isus dolazi na Jordan, rijeku koja dijeli pustinju od Obećanje zemlje, ondje gdje je oslobođeni narod uveden u zemlju obećanja.
Pri svakom krštenju događa se isti prizor i govori isti glas: “Ti si sin moj, Ljubljeni! U tebi mi sva milina!” To bi se još moglo izreći ovako – na mojem, na tvojem kršenju, Bog je kazao: “Ti si moje ljubljeno dijete, moja radost, moja ljubav!”
Svatko je od nas ljubljeno dijete Božje, subaštinik neba.
Neka me ove riječi uvjere da je ova zemlja lijepa zbog svakog ljubljenog djeteta Božjega, i da je svaka osoba koju mi na životni put stavljaš – za nebo određena!


ŽUPNA STATISTIKA 1. I. – 31. XII. 2022. godine

Godina2022.2021.2020.2019.2018.
KRŠTENI5146464547
SPROVODA7873756055
VJENČANI10741213
KRIZMANIKA5652594951
PRVOPRIČESNIKA4343405755
PRIČESTI10.50012.0009.00016.50016.500

TISAK:

Glas Koncila: 5 kom
Mali koncil: 15 kom
Glasnik sv. Josipa: 5 kom
Glasni SRCA ISUSOVA i MARIJINA: 5 kom
Župni tjedni listić: 250 kom

Ušli smo u treću godinu susreta u našoj „privremenoj crkvi u sklopu župnog dvora i šatora.“ Prostor je sve ljepši, zahvaljujući FOTONU koji nam pod uredi. Obitelj Koši, Petar, Jasna i Robert urediše unutrašnjost sa slikama. Štef Kovačić nam nosače za grijalice postavi. Iskreno hvala.

Naše Crkve krenule su u obnovu. Obnovu crkava nadgledaju razni Nadzori, svaki utorak imaju koordinaciju. Tvrde da obnova teče u skladu sa predviđenim rokovima. Obnova je dosta zahtjevna i nadajmo se da će uz Božju se uspješno završiti

Župni dvor koji je u potresu bio oštećen, vraćen je u redovitu službu

Ove godine, i sam sam osjetio blagodat bolnice, naime hitna me je prevezla-nastupio je poremećaj ravnoteže, liječnici mi govore da će kroz neko vrijeme će se vratiti, treba strpljivosti.

I ove godine kao i prošle na blagoslov se krenulo na III. nedjelju Došašća.

Neki smatraju da je prerano, da nema bora ili jednostavno da ne bi trebalo mijenjati.

Blagoslov Božji kada god se dijeli pravo je vrijeme, i zato molimo dragoga Boga da nas u svojoj ljubavi blagoslovi, unese mir u naše obitelji i srca, da nam korake učvrsti i staze obasja.


DAROVI ZA CRKVU

  1. JOSIP GOLUB A. Šenoe 56, Vugrovec 300 Kn
  2. STJEPAN SAMEC Vugrovečka 22, Dobrodol 200 Kn
  3. JURO MARJANOVIĆ S. Kletuša 1, Kučilovina 200 Kn
  4. Obitelj JURIĆ Gračaki 8, Kučanec 200 Kn
  5. N. N. 50 EU
  6. MONIKA PRUGOVEČKI Vugrovečka 89, Dobrodol 200 Kn
  7. SLAVKO JELICA M. Gubca 17, Kučanec 150 EU
  8. Obitelj PETLJAK Ledinice 7, Đurđekovec 200 Kn
  9. IVAN PRUSEC Slatinska 15, Vugrovec 200 Kn
  10. Ob. Herjavić i Trempetić Gaj 10, M. Polje 100 EU
  11. DRAŽEN BLAŽINOVIĆ Kučilovečka 39, Kučilovina 200 Kn
  12. JOSIP FACKOVIĆ M. Gubca 9, Kučanec 200 Kn
  13. FRANJO PRUSEC Slatinska 13, Vugrovec 200 Kn
  14. VLADIMIR FIOLIĆ Grahovec 32, Dobrodol 200 Kn
  15. MILKA KUNTIĆ Domjanićeva 16, Vugrovec 200 Kn
  16. MARICA SEDINIĆ Grljakova 22, G.Vugrovec 200 Kn
  17. MATO STOPIĆ Vinogradska 6d, Kučanec 300 Kn
  18. LUKA PEŠUT Podolčica 3, Podolčica 300 Kn

HVALA SVIMA DAROVATELJIMA ZA POTREBE ŽUPE I ZA SANACIJU NAKON POTRESA


Sakramenat svetog krštenja primio je:

JAKOV KOREN treće dijete Karla i Jelene r. Bešlić iz Dobrodola

Roditeljima želim obilje Božjega blagoslova u odgoju djece!


Ovih dana napustili su nas:

MARIJA VINKOVIĆ r. Podmanicki iz Vugrovca u 83. godini
PAVICA HORVATIĆ r. Korać iz Paruževine u 64. godini
VLADIMIR LOVRENČIĆ iz Paruževine u 85. godini

Dobri Bože, primi ih među svete i izabrane svoje!


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 9. I. – 15. I. 2023.

  • PON.
    – – –
  • UTO.
    – u 18.00 sati ++ obit. Brkić, Faust, Jakobović, Lovrić, Koši i dvije nakane, MILKA Baričević GOD. I OBIT. Dumić, ANA god. i VINKO Petljak, FRANJO god. i KATARINA Zagajski, ANĐA Miškić i VILIJANA MršićSTJEPAN god. i FLORIJAN Petric
  • SRI.
    – u 18.00 sati + ANA Fišter
  • ČET.
    – u 18.00 sati + IVANA Brčić
  • PET.
    – u 9.00 sati – Nakana Molitvenih vjenčića, + MARKO Mihaljević god.
  • SUB.
    – u 18.00 sati + BRANKO Miletić
  • NED.
    – u 9.00 sati + STIPAN, IVKA i DOMO Gazić, OLGICA i obit. Cvitković, MARIO Šitum god., IVAN, MARICA i obit. Gračak, MATO, MARICA i obit. Trempetić i MARICA Gašparac, SLAVA, JOZO, MARINKO, MARKO i ANICA Bošnjak, nakana, ANTO i STIPO Pušelja i za zdravlje jedne osobe, STJEPAN Leko god.
    – u 11.00 sati – Župna

OBAVIJESTI – 8. siječnja 2023.

Završili smo blagoslov obitelji, za vaše darove velika hvala.

Prva sveta Pričest bit će 21. svibnja, a Krizma 1. svibnja.

Hodočasti se u SVETU ZEMLJU od 2. do 9. svibnja. Imamo još 10-tak mjesta. Cijena 1.680 EURA.

U subotu od 9.00 sati radna akcija na župnom dvoru – dobro došli!

Započinje i Vjeronauk – po rasporedu.

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, MAK, naš Listić…

Župni ured radi putem telefona 01 2044255, 098 814885 ili putem mail-a. Župni mail je ured@zupa-vugrovec.com.


Pripremio i uredio: vlč. Filip Lucić, upravitelj Župe sv. Franje Ksaverskog – Vugrovec
Broj umnoženih primjeraka: 250

Božićno vrijeme 2022./2023.

OBAVIJESTI – 8. siječnja 2023.

Završili smo blagoslov obitelji, za vaše darove velika hvala.

Prva sveta Pričest bit će 21. svibnja, a Krizma 1. svibnja.

Hodočasti se u SVETU ZEMLJU od 2. do 9. svibnja. Imamo još 10-tak mjesta. Cijena 1.680 EURA.

U subotu od 9.00 sati radna akcija na župnom dvoru – dobro došli!

Započinje i Vjeronauk – po rasporedu.

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, MAK, naš Listić…

Župni ured radi putem telefona 01 2044255, 098 814885 ili putem mail-a. Župni mail je ured@zupa-vugrovec.com.


OBAVIJESTI – 1. siječnja 2023.

U četvrtak iza svete mise bit će redovito mjesečno Klanjanje pred Presvetim, prije mise mogućnost ispovijedi.

Na SVETA TRI KRALJA u 15.00 sati bit će blagoslov djece.

U subotu pobožnost na čast sv. Franje Ksaverskog.

U nedjelju Gospodinova Krštenja – iza svete mise je blagoslov župnog dvora i time bi završio ovogodišnji blagoslov obitelji.

SRETAN VAM BOŽIĆ I NOVA 2023. godina!

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, MAK, naš Listić…

Župni ured radi putem telefona 01 2044255, 098 814885 ili putem mail-a. Župni mail je ured@zupa-vugrovec.com.


OBAVIJESTI – 25. prosinca 2022.

Na Staru Godinu u 19.00 sati bit će MISA ZAHVALNICA – izvještaj o protekloj godini.

Ispraćaj STARE GODINE u našoj privremenoj crkvi – od 23.00 sata bit će izloženo PRESVETO, molitvom i pjesmom dočekat ćemo ponoć i blagoslovom ući u Novu Godinu.

Nastavlja se blagoslov obitelji.

SRETAN VAM BOŽIĆ I NOVA 2023. godinu!

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, MAK, naš Listić…

Župni ured radi putem telefona 01 2044255, 098 814885 ili putem mail-a. Župni mail je ured@zupa-vugrovec.com.