Sv. Benedikt – Prekvršje

U subotu 12. srpnja u Prekvršju je proslavljen sv. Benedikt, zaštitnik naselja. Sv. misu kod mjesne kapelice predvodio je župnik Filip, uz sudjelovanje većeg broja vjernika.

Poslije mise uslijedilo je druženje pod šatorom ispred škole, uz glazbu i dobro raspoloženje, unatoč obilnoj kiši koja je počela padati nakon sv. mise.

Foto: Ankica Blažinović- Kljajo

Kapelica sv. Benedikta izgrađena je na inicijativu vjernika Prekvršja uz podršku župnika Lucića na mjestu raspela koje je desetljećima stajalo na raskršću Prekvršja, a svoje je mjesto našlo u današnjoj kapelici, uz slike sv. Benedikta i Blažene Djevice Marije u izradi prekvrškog naivca Slavka Sedinića.

Kapelica je izgrađena i posvećena 2008. godine i od tada se svake godine vjernici Prekvršja i okolnih mjesta okupljaju u jedan od dana uz blagdan sv. Benedikta na sv. misi. Tako ovaj svetac, kojega je papa Pavao VI. proglasio zaštitnikom Europe zbog velike uloge benediktinaca u oblikovanju europske povijesti, okuplja i vjernike vugrovečke župe na molitvu i zajedništvo.