Svjetski dan siromaha 2017.

Ove godine po prvi puta, prema želji pape Franje, na 33. nedjelju kroz godinu, 19. studenoga 2017. godine, obilježava se Svjetski dan siromaha. Za tu prigodu Sveti Otac uputio nam je poruku naslovljenu »Ne ljubimo riječima, nego djelima«!

Svjetski dan siromaha

Siromaštvo ima lice žena, muškaraca i djece izrabljivanih zbog niskih interesa, gaženih izopačenom logikom moći i novca. – Blagoslovljene ruke koje se šire da prime siromaha i da im pomognu: to su ruke koje donose nadu. Blagoslovljene ruke koje nadilaze svaku barijeru kulture, vjeroispovijesti i nacionalnosti, izlijevajući ulje utjehe na rane čovječanstva. Blagoslovljene ruke koje se otvaraju ne tražeći ništa za uzvrat, bez „ako”, bez „međutim” i bez „možda”: to su ruke po kojima na braću silazi Božji blagoslov, piše Papa u svojoj poruci.

Poruku našeg nadbiskupa Bozanića možemo pročitati ovdje.