Za 1000 radosti - Govori dobrim!

Za 1000 radosti 2022.

Nedjelja Caritasa tradicionalno se obilježava treće nedjelje došašća – 11. prosinca 2022., ali sama akcija pomaganja traje znatno duže. Nacionalni program Hrvatskog Caritasa ˝Za 1000 radosti˝ u svoje središte ove godine postavlja dobro. Ističu, “zapravo, željeli bismo zajedno učiti kako ‘govoriti dobrim!’, odgovorno se služeći dobrim gestama, dobrim inicijativama, nakanama, dobrim djelima šireći pritom pozitivne vibracije i potičući druge na socijalnu osjetljivost, suodgovornost i djelatnu ljubav.

Želimo sve nas potaknuti da se, usprkos brojnim negativnostima, medijskom crnilu, rastu cijena, nesigurnosti, kriminalu i ratnim prijetnjama – na koje kao pojedinci teško ili ograničeno možemo utjecati – usredotočimo na ono što je u našoj moći: dobrim ispuniti prostor oko sebe, odnose s ljudima, vrijeme kojim raspolažemo. Ono što nam nitko ne može oduzeti. Stoga je slogan koji ćemo programu promicati: ‘Govori dobrim!'”

Građani, škole i tvrtke u akciju se mogu uključiti na više načina:

  • novčanom uplatom na račun Hrvatskog Caritasa, IBAN: HR4023400091510126452, poziv na br. 7-22 (OIB 60100836848)
  • donacijom proizvoda ili usluga
  • kupnjom kartica Dobrica
  • pozivima na donacijski telefon 060 9010 (cijena 6,25 kn ili 0,83 eura; PDV uključen)
  • objavljivanjem informacija o akciji na mrežnoj stranici, intranetu, biltenu, novinama, elektroničkim medijima
  • on-line uplatama (putem https://www.caritas.hr/product/donacija)

Dodatne informacije o programu “Za 1000 radosti – Govori dobrim!” možete pronaći na Caritasovim stranicama.

separator - razdjelnik