Župni listić 644

godište XIII, broj 20(644) − 14. svibnja 2017. godine

►►►ŽUPNI-LISTIĆ-644.PDF

V. VAZMENA NEDJELJA (Iv 14,1-12)

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: “Neka se ne uznemiruje srce vaše! Vjerujte u Boga i u mene vjerujte! U domu Oca mojega ima mnogo stanova. Da nema, zar bih vam rekao: ‘Idem pripraviti vam mjesto’? Kad odem i pripravim vam mjesto, ponovno ću doći i uzeti vas k sebi da i vi budete gdje sam ja. A kamo ja odlazim, znate put.” Reče mu Toma: “Gospodine, ne znamo kamo odlaziš. Kako onda možemo put znati?” Odgovori mu Isus: “Ja sam put i istina i život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni. Da ste upoznali mene, i Oca biste moga upoznali. Od sada ga i poznajete i vidjeli ste ga.” Kaže mu Filip: “Gospodine, pokaži nam Oca i dosta nam je!” Nato će mu Isus: “Filipe, toliko sam vremena s vama i još me ne poznaš?” “Tko je vidio mene, vidio je i Oca. Kako ti onda kažeš: ‘Pokaži nam Oca’? Ne vjeruješ li da sam ja u Ocu i Otac u meni? Riječi koje vam govorim, od sebe ne govorim: Otac koji prebiva u meni čini djela svoja. Vjerujte mi: ja sam u Ocu i Otac je u meni. Ako ne inače, zbog samih djela vjerujte. Zaista, zaista, kažem vam: Tko vjeruje u mene, činit će djela koja ja činim; i veća će od njih činiti jer ja odlazim Ocu.”

Komentar

Često je Isus tijekom svoga života svojom prisutnošću i svojim riječima ulijevao ljudima mir u srce i oslobađao ih straha. Silno su i nama danas potrebne ove Isusove riječi mira i sigurnosti. Hvala Ti, Isuse, što si nam Ti Put, što smijemo kročiti tim putem, kojim si nam učinio stazu do neba. Jer, jedino po Tebi dolazimo k cilju života, sreći.