Župni listić 676

godište XIII, broj 52(676) − 31. prosinca 2017. godine

►►►ŽUPNI-LISTIĆ-676.PDF

SVETA OBITELJ (Lk 2,22-40)

Kad se po Mojsijevu zakonu navršiše dani njihova čišćenja, poniješe Isusa u Jeruzalem da ga prikažu Gospodinu – kao što piše u Zakonu Gospodnjem. Kad obaviše sve po Zakonu Gospodnjem, vratiše se u Galileju, u svoj grad Nazaret. A dijete je raslo, jačalo i napunjalo se mudrosti i milost je Božja bila na njemu..

Sveta Obitelj

Komentar

Gospodine! Čovjeka si stvorio kao muško i žensko, kao biće koje ne može samo, nego je dio zajedništva. Tvoj je naum ljubavi da svatko ima oca i majku, da je ovisan o drugome, upućen na drugoga, da svatko duguje svoj život i rast drugome. Nadalje, čovjeka si stvorio na sliku Sina koji je svoj ljudski život proživio unutar jedne obitelji i zajednice.

Isuse, Tvoji su roditelji u riječima starca Šimuna stekli još jedno iskustvo o veličini djeteta koje prinose. Taj svijetao trenutak ubrzo se pretvara u tamu Golgote. Život svake ljudske obitelji ima svoje radosti i žalosti, svjetlosti i tame. Želimo uz ovaj blagdan Svete Obitelji moliti Gospodina da vrati snagu onima koji su na rubu svojih ljudskih sila i u opasnosti da popuste pred silama razdora.

Ti si, Isuse, živio u Svetoj Obitelji, ali Ti nastavljaš živjeti u svakoj našoj obitelji, jer Ti si u svakom srcu koje Ti otvara vrata. U Svetoj Obitelji dao si nam uzor krjeposnog života i uzajamne ljubavi. Daj da je naše obitelji nasljeduju, te i same budu Tvoj dostojan dom.


RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI 2017./2018.

26. XII. od 13.30 sati
MARKOVO POLJE od Aleje mira prema Križu

27. XII. od 9.00 sati
MARKOVO POLJE- ostatak Zlatarske,
DOBRODOL Vugrovečka, Svetomatejska, Humska
III. Puđakova, Trnovečka, Dobrodolska cesta, Dobrodolski odvojak

28. XII. od 9.00 sati
GORANEC, CIJELI GORNJI VUGROVEC
bez Vukasove i Grljakove

29. XII. od 9.00 sati
ŠIMUNČEVEC, Limbuška, Janečki brijeg, Šiletići,
Šimunčevečka od Šiletića i Grahovec,
III. Dobrodol brijeg i DOBRODOLSKA cesta

30. XII. od 9.00 sati
ĐURĐEKOVEC i dio KUNTAŠA, BOROVČICA,
REBER, TRAKOLIŠČICA, FEŠTINEC, MLADINA
I. ide Breg,-od Turčina prema gore, Dorčići, Dolci
Đurkovići, Klanjec, Jakopići, dolje do semafora
II. od kapelice prema Kuntašu i dalje prema Borovčici i Reberu
III. od Kapelice prema Prekvršju

31. XII. od 13.30 sati
KUČILOVINA

1. I. od 13.30 sati
KUČANEC

2. I. od 9.00 sati
VURNOVEC
PARUŽEVINA

3. I. od 9.00 sati
PREKVRŠJE
I. ide Prigorska od FERDE prema Habeku, Podbrežnjaki
II. ide Prigorska, od križa kod Sedinića, prema Habekima

4. I. od 9.00 sati
VUGROVEC DONJI
Put Lozica, Vuger Selo, Vugerselska, Slatinska,
Šenoina, Ledinice, Domjanićeva, ostatak Kuntaš

5. I. od 9.00 sati
I. Vukasova i Grljakova,
II. Podolčica O. Habeka (Tomuradi), Odv. Rebarec

6. I. od 13.00 sati
Vugrovec – ostatak iznad crkve, Šenoina,
Đ. Popovića, Gradinska, Kocil Breg, Đurinec breg


ŽUPNA STATISTIKA 1. I. – 31. XII. 2017. god.

Godina 2017. 2016. 2015. 2014.
KRŠTENI 46 48 59 45
SPROVODA 43 50 68 58
VJENČANI 17 15 18 15
KRIZMANIKA 56 56 64 60
PRVOPRIČESNIKA 56 52 55 51
PRIČESTI 16.000 15.500 15.000

TISAK

Glas Koncila – 20 kom.
Mali koncil – 30 kom
Glasnik sv. Josipa – 10 kom.
Župni tjedni listić – 450 kom


RADOVI NA CRKVAMA SV. FRANJE KSAVERSKOG I SV MIHALJA

 U 2017 godinu ušli smo sa skelom oko našeg zvonika i crkve. Skelu smo uspjeli iskoristiti za postavljanje munjovoda (gromobrana) te uređenje tornja. Na tornju dobar dio žbuke je uklonjen i postavljena nova žbuka, izvučene profilacije sve pod budnim okom Zavoda za zaštitu spomenika. Bivši djelatnik, a sada u mirovini gospodin Mladen Perušić i djelatnica zavoda gospođa Maja, nadzirali su radove i uz pomoć restauratora Josipa Jerkovića odredili boju tornja. Stavljene su prirodne postojane KEIM boje koje su uvezene iz Augsburga u Njemačkoj. Skelu smo iskoristili i za uređenje URA na crkvi. Specijalizirana tvrtka BOSILJ za zvona i satove, uredila je naša zvona i mehanizam za ure, koje tuku svakih 15 minuta i na puni sat.

Jednu skelu smo maknuli, a sada nam je postavljena skela za uređenje fasade na našoj župnoj crkvi.

U crkvi svetog MIHALJA, dovršena je nakon par godina korska klupa iz 17 stoljeća, postavljena je skela u Svetištu crkve sv. Mihalja. Trenutno se zaštićuje svod svetišta, učvršćuje da ne propada više.


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 1. I. – 7. I. 2018.

PON. u 9.15 sati

u 11.15 sati

+ MARKO Drinovac god.

– župna

UTO. u 8.00 sati + MIROSLAV Čabraja
SRI. u 8.00 sati + IGNAC Kovačić god. obit. Baričević
ČET. u 8.00 sati – nakana
PET. u 18.00 sati – Blagoslov vode i Nakana Molitvenih vjenčića
SUB. u 9.15 sati

u 11.15 sati

+ po upisanim nakanama

– župna

NED. u 9.15 sati

u 11.15 sati

+ MIHAEL Pijetlović

– župna

OBAVIJESTI

U petak sat vremena prije svete mise bit će prilika za svetu ispovijed, za vrijeme svete mise bit će blagoslov vode, a poslije svete mise klanjanje pred PRESVETIM.OBAVIJESTI:

Na blagdan SVETA TRI KRALJA nadam se završetku blagoslova obitelji. Za Vaše darove – iskreno hvala!

U nedjelju nakon mise POLDANICE bit će blagoslov župnog dvora.

Naš župni Caritas zahvaljuje mladima DOBRODOLA koji su organizirali turnir u BELI te skupili 2000 kuna i paket higijenskih potrepština za potrebite naše župe. Od srca im velika hvala! Možemo reći ljubav je domišljata!

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, MAK, župni listić…

 SRETAN BOŽIĆ I BLAGOSLOVLJENA
NOVA 2018. GODINA!