Župni listić 827

godište XVI. broj 50(827) − 13. prosinca 2020. godine

PDF fileŽUPNI-LISTIĆ-827.PDF

III. NEDJELJA DOŠAŠĆA (Mk 1, 1-8)

Bi čovjek poslan od Boga, ime mu Ivan. On dođe kao svjedok da posvjedoči za svjetlo da svi vjeruju po njemu. Ne bijaše on svjetlo, nego – da posvjedoči za svjetlo. A evo svjedočanstva Ivanova.
Kad su Židovi iz Jeruzalema poslali k njemu svećenike i levite da ga upitaju: “Tko si ti?”, on prizna; ne zanijeka, nego prizna: “Ja nisam Krist.” Upitaše ga nato: “Što dakle? Jesi li Ilija?” Odgovori: “Nisam.” “Jesi li prorok?” Odgovori: “Ne.” Tada mu rekoše: “Pa tko si da dadnemo odgovor onima koji su nas poslali? Što kažeš sam o sebi?” On odgovori: “Ja sam glas koji viče u pustinji: ‘Poravnite put Gospodnji!’ – kako reče prorok Izaija.” A neki izaslanici bijahu farizeji. Oni prihvatiše riječ i upitaše ga: “Zašto onda krstiš kad nisi Krist, ni Ilija, ni prorok?” Ivan im odgovori: “Ja krstim vodom. Među vama stoji koga vi ne poznate – onaj koji za mnom dolazi, komu ja nisam dostojan odriješiti remenje na obući.” To se dogodilo u Betaniji, s onu stranu Jordana, gdje je Ivan krstio.

Komentar:

Rečenica u današnjem evanđelju navodi na razmišljanje: “Među vama stoji koga vi ne poznate!” Koliko smo mi sposobni otkriti, prepoznati Isusovu prisutnost u svojoj sredini? On i među nama stoji, a ipak tako malo utječe na naš život, naša raspoloženja, naše planove.
Svako vrijeme treba svoje preteče, ljude poniznosti koji će dati svoje svjedočanstvo – kao što ga je dao Ivan. To je poslanje kršćana svih naraštaja. Hoće li Te današnji svijet upoznati, hoće li otkriti Tvoje lice i ljubav – to ovisi o nama.


RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI 2020./2021.

13. XII. od 13.30 sati
KUČILOVINA

14. XII. od 9.00 sati
PREKVRŠJE
I. ide: Prigorska od FERDE prema Habeku, Podbrežnjaki
II. ide: Prigorska, od križa kod Sedinića, prema Habekima

15. XII. od 9.00 sati
ŠIMUNČEVEC, Limbuška, Janečki brijeg,
ŠILETIĆI, Šimunčevečka od Šiletića i Grahovec

16. XII. od 9.00 sati
I. ide: VURNOVEC
II. ide: PARUŽEVINA

17. XII. od 9.00 sati
Vukasova i Grljakova

18. XII. od 9.00 sati
GORANEC, GORNJI VUGROVEC

19. XII. od 9.00 sati
KUČANEC

20. XII. od 13.30 sati
Podolčica, O. Habeka (Tomuradi) Odv. Rebarec

21. XII. od 9.00 sati
ĐURĐEKOVEC i dio Kuntaša, Borovčica,
Reber, Pahorit, Trakoliščica, Feštinec, Mladina
I. ide: Breg- od Turčina prema gore, Dorčići, Dolci, Đurkovići, Klanjec, Jakopići, dolje
II. ide: Glavna od semafora prema slastičarnici Andrić

22. XII. od 9.00 sati
MARKOVO POLJE od Aleje mira prema Raspelu

23. XII. od 9.00 sati
MARKOVO POLJE – ostatak Zlatarske,
DOBRODOL – Vugrovečka – Svetomatejska, Humska

27. XII. od 13.30 sati
Vugrovec – iznad crkve, Šenoina, 
Đ. Popovića, Gradinska, Kocil Breg, Đurinec breg

28. XII. od 9.00 sati
Puđakova, Trnovečka, Dobrodolska cesta, Dobrodolski odvojak, Dobrodol brijeg i DOBRODOLSKA cesta

29. XII. od 9.00 sati
VUGROVEC DONJI
Put Lozica, Vugerselska, Slatinska, Šenoina,
Ledinice, Domjanićeva, ostatak Kuntaš


UZ BLAGOSLOV OBITELJI

Bliži se i vrijeme godišnjeg blagoslova obitelji u vašim domovina. Ove godine je naš Nadbiskup odredio da taj blagoslov provedemo sukladno epidemiološkoj situaciji, a blagoslov može započeti i u DOŠAŠĆU. Mi bi u našoj župi sa blagoslovom obitelji krenuli u nedjelju 13. prosinca i to u KUČILOVINI. Prilikom pohoda očekujemo da nas dočekate noseći maske, bez rukovanja i uz držanje distance. Dakako, i mi ćemo imati maske. Ukoliko netko želi, obitelj možemo blagosloviti i s vrata kuće, bez ulaska u prostor. Jednako tako, ako netko misli da svojim dolaskom ugrožavamo zdravstvenu sigurnost obitelji, ne mora nas primiti. Razumijevanje je kršćanska vrlina. U tom slučaju vašu obitelj i kuću možemo blagosloviti bilo kad tijekom godine.

Blagoslov obitelji je prilika kada ćemo moliti s vama i za vas, da nas sve Božji blagoslov prati i u nadolazećoj godini. Neka taj kratki susret bude susret vjere i iskrenoga vjerničkog zajedništva, a zamoljeni Božji blagoslov neka bude odraz našeg vjere i povjerenja u Boga.

Vaše domove i obitelji blagoslivljati ćemo don Marino i ja. Molimo vas da nas radosno primite. Neka na stolu bude, ako je to moguće, križ, blagoslovljena voda, grančica za škropljenje, Sveto Pismo ili barem molitvenik. Molimo Gospodina da nas po zagovoru našeg zaštitnika sv. Franje Ksaverskog učvrsti u vjeri, nadi i ljubavi, te da nas svojom milošću oslobodi ove pandemije i sačuva zdravlje nas i naših bližnjih!


DAROVI ZA CRKVU

 1. Obitelj VUKAS Vukasova 19, G. Vugrovec  200 Kn
 2. AMALIJA FACKOVIĆ Gračaki 4, Kučanec 200 Kn
 3. Obitelj GOLUB A. Šenoe 102, Vugrovec 500 Kn
 4. MARIJA HANŽEK ŠUVAK Aleja mira 27, M. Polje 300 Kn

HVALA SVIMA DAROVATELJIMA ZA POTREBE ŽUPE I ZA SANACIJU NAKON POTRESA!


Ovih dana napustili su nas:

MARICA BLAŽINOVIĆ r. Blažinović iz Kučilovine u 79. godini.
IVAN ŠILETIĆ iz Šiletića u 74. godini.

Dobri Bože uvedi ih među svete i izabrane svoje!


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 14. XII. – 20. XII. 2020.

 • PON.
  – u 6.00 sati + MARA i obit. Vidakušić
 • UTO.
  – u 6.00 sati + JOSIP, MILAN i ANTE Škopljanac
  – u 18.00 sati + obit. Brkić, Koši, Jakopović, Faust i dvije nakane, STJEPAN, ANICA, IVAN i KATICA Fluka IGNAC i ANĐELA Tomurad, MARICA god. i obit Golub, Fiolić, Popović, Đuran, KRISTINA Marković, ANICA god. IVAN i MAGDA Samec, RUŽA i JOSIP Meglaj, NIKOLA i MIKA Đeldić, PETAR Dučkić, MARKO i NADA Suman
 • SRI.
  – u 6.00 sati + MARIJA i NEVENKA Brajković
 • ČET.
  – u 6.00 sati + ILIJA Vrgoč, JAKOV KRIŽANAC
 • PET.
  – u 6.00 sati – ZAHVALNICA
 • SUB.
  – u 6.00 sati – Blagoslov obitelji
 • NED.
  – u 6.00 sati + MARTINA god. VID, VIDEK, NENAD Hrenović, ALOJZ, EVA i PETAR Fišter, OLGA Gračak i VLADO Brajović
  – u 9.00 sati + JOZO Bošnjak, za zdravlje, IVAN god. KATA, STOJA, MARTIN i MARIO Šitum, IGNAC Fulir, SLAVKO, MARICA i IVA Bezeredi, IVAN i ANTE Gavrić, IVAN Jurić
  – u 11.00 sati – Župna

OBAVIJESTI – 13. prosinca 2020.

PRVOPRIČESNICI vjeronauk u subotu po rasporedu.

KRIZMANICI ovaj tjedan vjeronauk, u dogovoru sa vjeroučiteljem.

BOŽIĆNA ISPOVIJED u ponedjeljak 14. XII. u 19.00 sati.

Danas, uz Božju pomoć, započeo bi blagoslov obitelji i to u Kučilovini. Raspored blagoslova imate u Listiću.

Doručak i ručak bit će na župnom dvoru.

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA i naš Listić…

Župni ured radi putem telefona 01 2044255, 098 814885 ili putem mail-a. Župni mail je ured@zupa-vugrovec.com.


Pripremio i uredio: vlč. Filip Lucić, upravitelj Župe sv. Franje Ksaverskog – Vugrovec
Broj umnoženih primjeraka: 250