Dozva Isus dvanaestoricu te ih poče slati dva po dva

Župni listić 857

godište XVII. broj 28(857) − 11. srpnja 2021. godine

PDF fileŽUPNI-LISTIĆ-857.PDF

XV. NEDJELJA KROZ CRKVENU GODINU (Mk 6,7-13)

U ono vrijeme: Dozva Isus dvanaestoricu te ih poče slati dva po dva dajući im vlast nad nečistim dusima. I zapovijedi im da na put ne nose ništa osim štapa: ni kruha, ni torbe, ni novca o pojasu, nego da nose samo sandale i da ne oblače dviju haljina. I govoraše im: “Kada uđete gdje u kuću, u njoj ostanite dok ne odete odande. Ako vas gdje ne prime te vas ne poslušaju, iziđite odande i otresite prah ispod svojih nogu njima za svjedočanstvo..” Otišavši, propovijedali su obraćenje, izgonili mnoge zloduhe i mnoge su nemoćnike mazali uljem i oni su ozdravljali.

Komentar:

Isus je i sam doživio napasti i kušnje Zloga. Prepoznajemo takvog zloduha u mnogim situacijama i okolnostima života kad nam se čini nemogućim da čovjek sam po sebi bude toliko zao, toliko okrutan, lažan, prijetvoran, u situacijama gdje je mržnja razorna snaga koja ostavlja iza sebe ruševine. Zloduh neprestano vreba i obilazi kao ričući lav tražeći koga da proždre.
Međutim, Isus daje apostolima, a po njima i svojoj Crkvi vlast nad zlim dusima. Nama je u tom dubokom zajedništvu Crkve zajamčena snaga i vlast. Neka nas zahvati mir i sigurnost da smo Božja ljubljena djeca i da se On brine za nas!


VRIJEDNOST ZVANJA

priča o potrebi učenja, o zvanju!

Kraljev sin zaljubio se u skromnu pastiricu. Kralj ni čuti: ‘Što ćeš s pastiricom?’

Međutim, vidi da sin voli duboko i iskreno te pošalje glasnika k djevojci.

Djevojka se zamisli i upita: ‘Koji on zanat poznaje?’

Poslanik se nasmije i reče:’ Kraljevom sinu to nije potrebno.’

No, djevojka nije odustajala: ‘Neka najprije nauči jedan zanat!’

I kraljev sin prihvati uvjet. Naučit ću plesti slamnate prostirače, različitih uzoraka i boja, s bogatim ukrasima. I bi tako. I tako se vjenčaju kraljev sin i pastirica.

Jednom je kraljev sin na putovanju upao u ruke razbojnika. Računajući na najgore prozbori: ‘Znam plesti skupocjene prostirače koji će vam donijeti mnogo novca.’

Razbojnici mu povjeruju i donesu slamu.

Za tri je dana spleo 3 prekrasna prostirača. ‘Odnesite ih u kraljevu palaču. Kralj zna cijeniti lijepo i dat će vam za svaki prostirač 100 zlatnika.’

Odnijeli su prostirače u palaču. Kralj je prepoznao rad svoga sina, a žena je odgonetnula u utkanim ukrasima mjesto gdje je zatočen.

Malo potom kraljev sin se sretno vratio kući.

Kad je ugledao ženu, zahvalno je kleknuo pred nju i rekao: ‘Samo tebi imam zahvaliti što sam ostao na životu!’“

 Perzijska priča


In te Domini, speravi – U Tebe se Gospodine, uzdam u sadašnjosti i budućnosti

 Blaženi Alojzije Stepinac


DAROVI ZA CRKVU

 1. KREŠIMIR ŠKRNJUG Puruževinska 69, Paruževina 500 Kn
 2. Melita Šušković Petljak Prigorska 49, Prekvršje 500 Kn
 3. ELEKTROKEM Vugrovec 6000 Kn
 4. Obitelj FIŠTER A. Šenoe 34, Vugrovec 400 Kn
 5. MIRA FIŠTER A. Šenoe 36, Vugrovec 200 Kn
 6. MIRJANA HRANJ Dobrodolska 25, Dobrodol 150 Kn
 7. ŽELJKO HOJANIĆ A. Šenoe 5, Vugrovec 200 Kn

HVALA SVIMA DAROVATELJIMA ZA POTREBE ŽUPE I ZA SANACIJU NAKON POTRESA!


Sakramenat svetog krštenja primili su:

MISLAV SINKO prvo dijete Matije i Ane r. Popović iz G. Vugrovca

MARTA GRAČAK drugo dijete Josipa i Sanje r. Heged iz Kučanca

Roditeljima želim obilje Božjega blagoslova u odgoju djece!


ISKUŠAJ TO!!!

Možda nemaš automobil koji bi želio, niti si u mogućnosti otići ljetovati tamo gdje mnogi odlaze. Možda nemaš neku razvikanu marku odjeće ili najnoviju verziju mobitela. Možda možeš nabrojiti još mnogo stvari koje ti nedostaju, a koje drugi imaju. I zbog toga sumnjaš u sebe i svoju vrijednost. Nemoj tako! Razmisli malo i dobro otvori oči.

Imaš vrijednost veću od svega navedenoga i nikada je nemoj dovoditi u pitanje. Imaš život! Svako jutro zahvali za dar života.

I nemoj misliti da se to podrazumijeva. Sjeti se da mnogi današnji dan nisu dočekali. Možda će neki do kraja dana izgubiti nešto jako vrijedno i važno. Što god danas dobio ili izgubio nikada nemoj izgubiti vjeru u sebe, malo nade i nepokolebljivu odlučnost da ideš dalje.

Neke stvari se najbolje rješavaju tako da se suočiš s njima.

Pogledaj u sebe i suoči se sa svojim sumnjama, strahovima.


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 12. VII. – 18. VII. 2021.

 • PON.
  – – –
 • UTO.
  – u 18.00 sati + obit. Koši, Brkić, Jakopović, Faust, Lovrić i dvije nakane, ZVONKO Povrženić god, LUKA, JALŽA i obit Vukas, JOSIP god. i ANICA Trempetić, obit. Dumić, IVAN Kerep i obit. Đopar, JELICA god. MATO i ZORICA Dorčić, MARICA Hojanić, RUŽA god. i IVAN Dumić, obit. Fulir i MILKA Baričević, MARICA god. STJEPAN, VINKO, JOSIPA i MIJO Đurković, JAGICA i IVAN Baričević KATA god. i ANTO Žilić
 • SRI.
  – u 18.00 sati – Nakana
 • ČET.
  – u 18.00 sati – Nakana
 • PET.
  – u 18.00 sati – Nakana
 • SUB.
  – u 17.00 sati – Nakana
 • NED.
  – u 9.00 sati – Župna

OBAVIJESTI – 11. srpnja 2021.

Kroz srpanj i kolovoz sveta misa nedjeljom u 9.00 sati.

Četvrtkom iza svete mise klanjanje pred Presvetim.

Vama koji ste na godišnjem ili se spremate na godišnji želim da odmorite i dušu i tijelo i neka vas dobri Bog blagoslovi.

Župni ured radi putem telefona 01 2044255, 098 814885 ili putem mail-a. Župni mail je ured@zupa-vugrovec.com.


Pripremio i uredio: vlč. Filip Lucić, upravitelj Župe sv. Franje Ksaverskog – Vugrovec
Broj umnoženih primjeraka: 250