Župni listić 880

godište XVII. broj 1(880) − 2. siječnja 2022. godine

PDF fileŽUPNI-LISTIĆ-880.PDF

II. NEDJELJA PO BOŽIĆU (Iv 1, 1-18)

K svojima dođe, a njegovi ga ne primiše! Sveti Ivan ovdje prije svega misli na narod kojemu je Isus pripadao, na narod Saveza koji u Isusu nije prepoznao Božji pohod, te ga je vlastiti narod odbacio, isključio iz svoje sredine i osudio.

A onima koji ga primiše podade moć da postanu djeca Božja! To su oni koji su ga prigrlili na odgovoran način, učinivši ga izborom svoga života. No, ne može se imenom pripadati Bogu, a životom činiti što nije Božje. Tako nam se može dogoditi da ne primamo onoga koga nam je Otac poslao, jer slušamo, ali ne vršimo. Istinska vjera mijenja život i ljudske navike. Ne može se po sakramentima biti kršćanin, a po životu poganin.

Ovih dana svećenik je blagoslivljao obitelji i prostore gdje žive. Kako bi bilo lijepo kada bi Gospodin, dok ulazi u naš dom, osjetio da dolazi na mjesto koje je potpuno njegovo. Takvi bi domovi preobrazili lice zemlje, a Hrvatska bi bila domovina onih koji žive sveto i sretno.
Gospodine! Smjestio si me u narod koji je ukorijenjen u kršćanstvo. Tvoj sam, po tvom odabranju i po svom opredjeljenju. U Tvojoj sam prisutnosti, pratiš me okom dobroga pastira. Daj mi snage da te primam svaki puta kada pokucaš na vrata moga srca. I daj da, kao što ti imenom pripadam, tako i životom činim jedino ono što je Božje.


ŽUPNA STATISTIKA 1. I. – 31. XII. 2021. godine

Godina2021.2020.2019.2018.2017.
KRŠTENI4646454746
SPROVODA7375605543
VJENČANI74121317
KRIZMANIKA5259495156
PPRIČESNIKA4340575556
PRIČESTI12.0009.00016.50016.500 16.000

TISAK:

Glas Koncila: 10 kom
Mali koncil: 15 kom
Glasnik sv. Josipa: 5 kom
Župni tjedni listić: 250 kom

Iza nas je još jedna godina u kojoj se sastajemo u našoj „privremenoj crkvi u sklopu župnog dvora i šatora“, jer naše Crkve čekaju svoju obnovu. Budući da su nam obadvije crkve ušle u Program obnove preko Europskih fondova, nastavilo se sa Projektima za obnovu. Trenutno ti projekti su na Gradskom zavodu za zaštitu spomenika i čekaju njihovu odluku o posebnim uvjetima. Nadam se da će uskoro biti odobreni.

Župni dvor koji je u potresu bio oštećen, pomalo se vraća u funkciju.

I dalje traje CORONA, koju nažalost prati veća smrtnost, što i nas nije mimoišlo. Vrijeme cijepljenja, potvrda molimo dragog Boga da što prije ostane iza nas.

I ove godine kao i prošle na blagoslov se krenulo na III. nedjelju Došašća.

Raniji polazak uvjetovan je bio Coronom, ali i spoznajom da je puno ugodniji bez neke brzine da se lijepo obavi.

Neki smatraju da je prerano, da nema bora ili jednostavno da ne bi trebalo mijenjati.

Blagoslov Božji kada god se dijeli pravo je vrijeme, i zato molimo dragoga Boga da nas u svojoj ljubavi blagoslovi, unese mir u naše obitelji i srca, da nam korake učvrsti i staze obasja.


DAROVI ZA CRKVU

  1. Obitelj PETRIĆ Vinogradska 6b, Kučanec 200 Kn
  2. Mira i Vlado Fiolić Šimunčevečka 21, Šimunčevec 50 EU
  3. TOMO BARIČEVIĆ Dobrod. Odvojak 4, Dobrodol 200 Kn
  4. Obitelj MANDIĆ Dobrod. Odvojak 4, Dobrodol 200 Kn
  5. Obitelj BALTIĆ Šimunčevečka 14a, Šimunčevec 400 Kn
  6. JOSIP PUKŠEC Glavna 73, Goranec 300 Kn
  7. V. M. Prekvršje 200 Kn
  8. Obitelj DOMENKUŠ Vukasova 7, G.Vugrovec 800 Kn
  9. JOSIP ĆOSIĆ Grahovečka 13, M. Polje 100 EU
  10. IRENA SKELIĆ Vugrovečka 1, G.Vugrovec 200 Kn
  11. Obitelj KLJAJO Aleja nira 21, M. polje 200 Kn
  12. Obitelj TOMIĆ Vugrovečka 115, Dobrodol 1000 Kn
  13. MARICA HRENOVIĆ Zlatarska 17, M. Polje 300 Kn
  14. STJEPAN FUNDEK Vugrovečka 21, Dobrodol 200 Kn
  15. Obitelj KRIŽANAC A. Šenoe 78, Vugrovec 50 EU
  16. IVAN KUKEC Dolci 2, Đurđekovec 50 EU
  17. MARKO BARIĆ Đurkovići 14, Đurđekovec 50 EU
  18. DOMAGOJ HORVATIĆ Feštinec 75, Đurđekovec 100 EU
  19. Obitelj LISAK Glavna 96, Đurđekovec 200 Kn
  20. MLADEN BOROŠ Glavna 22, Đurđekovec 200 Kn
  21. STJEPAN DORČIĆ Dolci 10, Đurđekovec 50 EU
  22. MARA PUŠELJA Dobrodolska 2f, Dobrodol 200 Kn
  23. MLADEN VUGER Slatinska 8, Vugrovec 200 Kn
  24. MATO MARTINČEVIĆ Ledinice 5, Đurđekovec 500 Kn
  25. Matija i Monika KURJAK A. Šenoe 41, Vugrovec 300 Kn
  26.  B. M. D. 1500 Kn
  27. JASNA KOŠI Zlatarska 45, M. Polje 100 Kn
  28.  IVAN POLOVANEC Đurđekovec 400 Kn

HVALA SVIMA DAROVATELJIMA ZA POTREBE ŽUPE I ZA SANACIJU NAKON POTRESA


Ovih dana napustili su nas:

STJEPAN KOMPESAK iz Vugrovca u 71. godini

MARA BLAŽINOVIĆ r. Blažinović iz Kučilovine u 90. godini

Dobri Bože uvedi ih u svoje vječne stanove!


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 3. I. – 9. I. 2022.

  • PON.
    – u 18.00 sati – Na čast sv. Franji Ksaverskom
  • UTO.
    – u 18.00 sati + ELIZABETA Špoljar sprovodna IVAN Igrc, DRAGICA god. i TOMO Blažinović, ANA god. Pukšec, LJUBICA Blažević, JANJA, IVAN, IVA I ROZIMILA Križanac, DRAGA Lovreković i ANKICA Babić
  • SRI.
    – u 18.00 sati + VENDELIN Zlatić
  • ČET.
    – u 9.00 sati + MIHAEL Pijetlović, ANĐELA god. VINKO i obit. Pukšec, obit. Vuger i Dumić, MILAN i obit. Prišćan, obitelj Macan i Macan Zvonar, IVO Jakešević god. i za Duše u čistilištu, STJEPAN Saraf, ŽELJKO, IVAN, DRAGICA, JOSIP, BARA i STJEPAN Popović, DRAGICA i obit. Trempetić, KATICA i JOSIP Šiletić, obit. Lovrenčić
    – u 11.00 sati – Župna
  • PET.
    – u 18.00 sati – Nakana Molitvenih vjenčića
  • SUB.
    – u 9.00 sati + MARA Blažinović
  • NED.
    – u 9.00 sati + JOSIP, JAGICA i BARA Pavlović
    – u 11.00 sati – Župna

OBAVIJESTI – 2. siječnja 2022.

Ovih dana završili smo blagoslov obitelji. Za vaše darove iskrena hvala!

Svakog trećeg u mjesecu imat ćemo misu na čast našega župnoga zaštitnika sv. Franje Ksaverskog, prije ili poslije svete mise pobožnost našem Zaštitniku.

U četvrtak slavimo Sveta Tri Kralja, a mise po nedjeljnom rasporedu. U petak koji je prvi u mjesecu, mogućnost svete Ispovijedi sat vremena prije početka svete mise, iza mise s našim molitvenim vjenčićima klanjanje pred PRESVETIM.

U nedjelju slavimo Krštenje Isusovo i tako završavamo Božićno vrijeme. Nakon svete mise u 11.00 sati je blagoslov župnog dvora.

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, naš Listić…

Župni ured radi putem telefona 01 2044255, 098 814885 ili putem mail-a. Župni mail je ured@zupa-vugrovec.com.


Pripremio i uredio: vlč. Filip Lucić, upravitelj Župe sv. Franje Ksaverskog – Vugrovec
Broj umnoženih primjeraka: 300