Obratite se!

Župni listić 926

godište XVIII. broj 47(926) − 4. prosinca 2022. godine

PDF fileŽUPNI-LISTIĆ-926.PDF

II. NEDJELJA DOŠAŠĆA (Mt 3, 1-12)

U one dane pojavi se Ivan Krstitelj propovijedajući u Judejskoj pustinji: »Obratite se jer približilo se kraljevstvo nebesko!« Ovo je uistinu onaj o kom proreče Izaija prorok: Glas viče u pustinji: Pripravite put Gospodinu, poravnite mu staze!
Ivan je imao odjeću od devine dlake i kožnat pojas oko bokova; hranom mu bijahu skakavci i divlji med. Grnuo k njemu Jeruzalem, sva Judeja i sva okolica jordanska. Primali su od njega krštenje u rijeci Jordanu ispovijedajući svoje grijehe. Kad ugleda mnoge farizeje i saduceje gdje mu dolaze na krštenje, reče im: »Leglo gujinje! Tko li vas je samo upozorio da bježite od skore srdžbe? Donosite dakle plod dostojan obraćenja. I ne usudite se govoriti u sebi: ‘Imamo oca Abrahama!’ Jer, kažem vam, Bog iz ovoga kamenja može podići djecu Abrahamovu. Već je sjekira položena na korijen stablima. Svako dakle stablo koje ne donosi dobroga roda, siječe se i u oganj baca. Ja vas, istina, krstim vodom na obraćenje, ali onaj koji za mnom dolazi jači je od mene. Ja nisam dostojan obuće mu nositi. On će vas krstiti Duhom Svetim i ognjem. U ruci mu vijača, pročistit će svoje gumno i skupiti žito u svoju žitnicu, a pljevu spaliti ognjem neugasivim.«

Komentar:

O učinku Kristova došašća danas nam govore dvije slike: Ivan Krstitelj govori o oštrici koja je položena na korijen stabla koje ne donosi rod, a prorok Izaija o mladici koja izbija iz usahlog panja. I jedna i druga slika opomena su svima koji čekaju Gospodina. Prva govorio o obraćenju, a druga o vjernosti i ustrajnosti.


RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI 2022./2023.

11. XII. od 13.30 sati
KUČILOVINA

12. XII. od 9.00 sati
PREKVRŠJE
I. ide Prigorska od FERDE prema Habeku, Podbrežnjaki
II. ide Prigorska, od križa kod Sedinića prema Habekima,

13. XII. od 9.00 sati
ŠIMUNČEVEC, Limbuška, Janečki brijeg,
ŠILETIĆI, Šimunčevečka od Šiletića i Grahovec

14. XII. od 9.00 sati
VURNOVEC

15. XII. od 9.00 sati
PARUŽEVINA

16. XII. od 9.00 sati
GORANEC, GORNJI VUGROVEC

17. XII. od 9.00 sati
ĐURĐEKOVEC i dio Kuntaša, Borovčica, Reber, Pahorit,Trakoliščica, Feštinec, Mladina
I. ide Breg – od Turčina prema gore, Dorčići, Dolci Đurkovići, Klanjec, Jakopići, dolje
II. ide Glavna od semafora prema slastičarnici Andrić

18. XII. od 13.30 sati
VUKASOVA i GRLJAKOVA

19. XII. od 9.00 sati
KUĆANEC

20. XII. od 9.00 sati
DOBRODOL Puđakova, Trnovečka, Dobrodolska cesta, Dobrodolski odvojak
Dobrodol brijeg i Dobrodolska cesta

 21. XII. od 9.00 sati
MARKOVO POLJE
od Aleje mira prema Raspelu

22. XII. od 9.00 sati
MARKOVO POLJE – ostatak Zlatarske,
DOBRODOL – Vugrovečka – Svetomatejska, Humska

28. XII. od 9.00 sati
VUGROVEC DONJI
Put Lozica, Vugerselska, Slatinska, Šenoina,
Ledinice, Domjanićeva, ostatak Kuntaš

29. XII. od 9.00 sati
VUGROVEC – iznad crkve, Šenoina,
 Đ. Popovića, Gradinska, Kocil Breg, Đurinec breg

30. XII. od 9.00 sati
Podolčica, O. Habeka (Tomuradi), Odv. Rebarec


DAROVI ZA CRKVU

 1. Obitelj PECIKOZA Zlatarska 52c, M. Polje 200 Kn
 2. DAVOR LEŠ Vugrovečka 17, G. Vugrovec 400 Kn
 3. BERNARD ŠIMOVIĆ Rimski put 16, Kućanec 500 Kn
 4. Obit. Pavlović-Matijević Glavna c. 55, Goranec 100 EU
 5. RUŽICA DUTKOVIĆ Prigorska 65, Prekvršje 100 Kn

HVALA SVIMA DAROVATELJIMA ZA POTREBE ŽUPE I ZA SANACIJU NAKON POTRESA!


Ovih dana napustio nas je:

KREŠIMIR HVALEC iz Vugrovca u 88. godini.

Dobri Bože primi ga među svete i izabrane svoje!


BLAGOSLOV OBITELJI

Bliži se i vrijeme godišnjeg blagoslova obitelji u vašim domovina.

I ove godine je naš Nadbiskup odredio da blagoslov može započeti i u DOŠAŠĆU.

Mi bismo u našoj župi sa blagoslovom obitelji krenuli na treću nedjelju Došašća 11. prosinca i to u KUČILOVINI.

Bilo bi dobro mali oltar (stol prekriven bijelim stolnjakom) urediti i oko njega se okupiti na zajedničku molitvu. Ako netko misli da svojim dolaskom ugrožavamo zdravstvenu sigurnost obitelji, ne mora nas primiti. Razumijevanje je kršćanska vrlina. U tom slučaju vašu obitelj, kuću možemo blagosloviti bilo kad tijekom godine.

Molimo Gospodina da nas po zagovoru našeg zaštitnika sv. Franje Ksaverskog učvrsti u vjeri, nadi i ljubavi, te da nas svojom milošću oslobodi pandemije i sačuva zdravlje nas i naših bližnjih!


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 5. XII. – 11. XII. 2022.

 • PON.
  – u 6.00 sati – Nakana
 • UTO.
  – u 6.00 sati + ĐURO Sandelić, KLAUS Rajta, JELICA i obit. Kuzmić, LJUBICA i obit. Jambrek
  – u 18.00 sati + KREŠIMIR Hvalec sprovodna,NIKOLINA Jurešić,IVA Šokčević, DRAGICA Vrgoč, obit. Pavar i Meglaj, PERO Debeljak, IVICA Kočić, FRANJO Sedinić, IVAN i MARICA Vukas, ANA Đurković, STJEPAN i obitDomenkuš, BARICA i TOMO Poljak, NIKOLA Bogdanović, obit. Fulir i Rožić, KATICA Marković, BARICA Hrupelj, IVKA Jugec, ALOJZIJA i MATO Kuntić
 • SRI.
  – u 6.00 sati – Nakana
 • ČET.
  – u 6.00 sati – Zahvala obitelji Križanac
 • PET.
  – u 6.00 sati – Nakana
 • SUB.
  – u 6.00 sati + FRANJO Tuđman prvi Hrvatski predsjednik, MARICA god, LUKA, JOSIPA, VINKO i obit. Blažinović
 • NED.
  – u 6.00 sati – Nakana
  – u 11.00 sati – Župna

OBAVIJESTI – 4. prosinca 2022.

Jučer smo proslavili našega župnoga zaštitnika sv. Franju Ksaverskoga. Hvala svima koji ste i molitvom i drugim angažmanom uključili oko proslave. Sveti Franjo neka vam svima isprosi obilje Božjega blagoslova.

U nedjelju, uz Božju pomoć započeo bi blagoslov obitelji i to u Kučilovini. Raspored blagoslova imate u Listiću.

Ovaj tjedan ću započeti Ispovijed starijih i bolesnih. Molim Vas da mi ih prijavite.

Vjeronauk za PRVOPRIČESNIKE i KRIZMANIKE je po rasporedu.

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, MAK, naš Listić

Župni ured radi putem telefona 01 2044255, 098 814885 ili putem mail-a. Župni mail je ured@zupa-vugrovec.com.


Pripremio i uredio: vlč. Filip Lucić, upravitelj Župe sv. Franje Ksaverskog – Vugrovec
Broj umnoženih primjeraka: 300