Ovo je Sin moj, ljubljeni!

Župni listić 931

godište XIX. broj 2(931) − 8. siječnja 2023. godine

PDF fileŽUPNI-LISTIĆ-931.PDF

KRŠTENJE GOSPODINOVO (Mt 3,13-17)

U ono vrijeme: Dođe Isus iz Galileje na Jordan Ivanu da ga on krsti. Ivan ga odvraćaše:
“Ti mene treba da krstiš, a ti da k meni dolaziš?”
Ali mu Isus odgovori: “Pusti sada! Ta dolikuje nam da tako ispunimo svu pravednost!” Tada mu popusti.
Odmah nakon krštenja izađe Isus iz vode. I gle! Otvoriše se nebesa i ugleda Duha Božjega gdje silazi kao golub i spušta se na nj.
I eto glasa s neba: “Ovo je Sin moj, ljubljeni! U njemu mi sva milina!”

Komentar:

Isus dolazi na Jordan, rijeku koja dijeli pustinju od Obećanje zemlje, ondje gdje je oslobođeni narod uveden u zemlju obećanja.
Pri svakom krštenju događa se isti prizor i govori isti glas: “Ti si sin moj, Ljubljeni! U tebi mi sva milina!” To bi se još moglo izreći ovako – na mojem, na tvojem kršenju, Bog je kazao: “Ti si moje ljubljeno dijete, moja radost, moja ljubav!”
Svatko je od nas ljubljeno dijete Božje, subaštinik neba.
Neka me ove riječi uvjere da je ova zemlja lijepa zbog svakog ljubljenog djeteta Božjega, i da je svaka osoba koju mi na životni put stavljaš – za nebo određena!


ŽUPNA STATISTIKA 1. I. – 31. XII. 2022. godine

Godina2022.2021.2020.2019.2018.
KRŠTENI5146464547
SPROVODA7873756055
VJENČANI10741213
KRIZMANIKA5652594951
PRVOPRIČESNIKA4343405755
PRIČESTI10.50012.0009.00016.50016.500

TISAK:

Glas Koncila: 5 kom
Mali koncil: 15 kom
Glasnik sv. Josipa: 5 kom
Glasni SRCA ISUSOVA i MARIJINA: 5 kom
Župni tjedni listić: 250 kom

Ušli smo u treću godinu susreta u našoj „privremenoj crkvi u sklopu župnog dvora i šatora.“ Prostor je sve ljepši, zahvaljujući FOTONU koji nam pod uredi. Obitelj Koši, Petar, Jasna i Robert urediše unutrašnjost sa slikama. Štef Kovačić nam nosače za grijalice postavi. Iskreno hvala.

Naše Crkve krenule su u obnovu. Obnovu crkava nadgledaju razni Nadzori, svaki utorak imaju koordinaciju. Tvrde da obnova teče u skladu sa predviđenim rokovima. Obnova je dosta zahtjevna i nadajmo se da će uz Božju se uspješno završiti

Župni dvor koji je u potresu bio oštećen, vraćen je u redovitu službu

Ove godine, i sam sam osjetio blagodat bolnice, naime hitna me je prevezla-nastupio je poremećaj ravnoteže, liječnici mi govore da će kroz neko vrijeme će se vratiti, treba strpljivosti.

I ove godine kao i prošle na blagoslov se krenulo na III. nedjelju Došašća.

Neki smatraju da je prerano, da nema bora ili jednostavno da ne bi trebalo mijenjati.

Blagoslov Božji kada god se dijeli pravo je vrijeme, i zato molimo dragoga Boga da nas u svojoj ljubavi blagoslovi, unese mir u naše obitelji i srca, da nam korake učvrsti i staze obasja.


DAROVI ZA CRKVU

  1. JOSIP GOLUB A. Šenoe 56, Vugrovec 300 Kn
  2. STJEPAN SAMEC Vugrovečka 22, Dobrodol 200 Kn
  3. JURO MARJANOVIĆ S. Kletuša 1, Kučilovina 200 Kn
  4. Obitelj JURIĆ Gračaki 8, Kučanec 200 Kn
  5. N. N. 50 EU
  6. MONIKA PRUGOVEČKI Vugrovečka 89, Dobrodol 200 Kn
  7. SLAVKO JELICA M. Gubca 17, Kučanec 150 EU
  8. Obitelj PETLJAK Ledinice 7, Đurđekovec 200 Kn
  9. IVAN PRUSEC Slatinska 15, Vugrovec 200 Kn
  10. Ob. Herjavić i Trempetić Gaj 10, M. Polje 100 EU
  11. DRAŽEN BLAŽINOVIĆ Kučilovečka 39, Kučilovina 200 Kn
  12. JOSIP FACKOVIĆ M. Gubca 9, Kučanec 200 Kn
  13. FRANJO PRUSEC Slatinska 13, Vugrovec 200 Kn
  14. VLADIMIR FIOLIĆ Grahovec 32, Dobrodol 200 Kn
  15. MILKA KUNTIĆ Domjanićeva 16, Vugrovec 200 Kn
  16. MARICA SEDINIĆ Grljakova 22, G.Vugrovec 200 Kn
  17. MATO STOPIĆ Vinogradska 6d, Kučanec 300 Kn
  18. LUKA PEŠUT Podolčica 3, Podolčica 300 Kn

HVALA SVIMA DAROVATELJIMA ZA POTREBE ŽUPE I ZA SANACIJU NAKON POTRESA


Sakramenat svetog krštenja primio je:

JAKOV KOREN treće dijete Karla i Jelene r. Bešlić iz Dobrodola

Roditeljima želim obilje Božjega blagoslova u odgoju djece!


Ovih dana napustili su nas:

MARIJA VINKOVIĆ r. Podmanicki iz Vugrovca u 83. godini
PAVICA HORVATIĆ r. Korać iz Paruževine u 64. godini
VLADIMIR LOVRENČIĆ iz Paruževine u 85. godini

Dobri Bože, primi ih među svete i izabrane svoje!


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 9. I. – 15. I. 2023.

  • PON.
    – – –
  • UTO.
    – u 18.00 sati ++ obit. Brkić, Faust, Jakobović, Lovrić, Koši i dvije nakane, MILKA Baričević GOD. I OBIT. Dumić, ANA god. i VINKO Petljak, FRANJO god. i KATARINA Zagajski, ANĐA Miškić i VILIJANA MršićSTJEPAN god. i FLORIJAN Petric
  • SRI.
    – u 18.00 sati + ANA Fišter
  • ČET.
    – u 18.00 sati + IVANA Brčić
  • PET.
    – u 9.00 sati – Nakana Molitvenih vjenčića, + MARKO Mihaljević god.
  • SUB.
    – u 18.00 sati + BRANKO Miletić
  • NED.
    – u 9.00 sati + STIPAN, IVKA i DOMO Gazić, OLGICA i obit. Cvitković, MARIO Šitum god., IVAN, MARICA i obit. Gračak, MATO, MARICA i obit. Trempetić i MARICA Gašparac, SLAVA, JOZO, MARINKO, MARKO i ANICA Bošnjak, nakana, ANTO i STIPO Pušelja i za zdravlje jedne osobe, STJEPAN Leko god.
    – u 11.00 sati – Župna

OBAVIJESTI – 8. siječnja 2023.

Završili smo blagoslov obitelji, za vaše darove velika hvala.

Prva sveta Pričest bit će 21. svibnja, a Krizma 1. svibnja.

Hodočasti se u SVETU ZEMLJU od 2. do 9. svibnja. Imamo još 10-tak mjesta. Cijena 1.680 EURA.

U subotu od 9.00 sati radna akcija na župnom dvoru – dobro došli!

Započinje i Vjeronauk – po rasporedu.

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, MAK, naš Listić…

Župni ured radi putem telefona 01 2044255, 098 814885 ili putem mail-a. Župni mail je ured@zupa-vugrovec.com.


Pripremio i uredio: vlč. Filip Lucić, upravitelj Župe sv. Franje Ksaverskog – Vugrovec
Broj umnoženih primjeraka: 250