Blagoslov obitelji 2020./2021.

RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI 2020./2021.

13. XII. od 13.30 sati 
KUČILOVINA

14. XII. od 9.00 sati
PREKVRŠJE 
I. ide: Prigorska od FERDE prema Habeku, Podbrežnjaki 
II. ide: Prigorska, od križa kod Sedinića, prema i Habekima,

15. XII. od 9.00 sati
ŠIMUNČEVEC, Limbuška, Janečki brijeg,
ŠILETIĆI, Šimunčevečka od Šiletića i Grahovec

16. XII. od 9.00 sati
I. ide: VURNOVEC 
II. ide: PARUŽEVINA

17. XII. od 9.00 sati
Vukasova i Grljakova

18. XII. od 9.00 sati
GORANEC, GORNJI VUGROVEC

19. XII. od 9.00 sati
KUČANEC

20. XII. od 13.30 sati
Podolčica O. Habeka (Tomuradi) Odv. Rebarec 

21. XII. od 9.00 sati
ĐURĐEKOVEC i dio Kuntaša, Borovčica,
Reber, Pahorit, Trakoliščica, Feštinec, Mladina
I. ide: Breg,-od Turčina prema gore, Dorčići, Dolci, Đurkovići, Klanjec, Jakopići, dolje
II. ide: Glavna od semafora prema slastičarnici Andrić

22. XII. od 9.00 sati
MARKOVO POLJE od Aleje mira prema Raspelu

23. XII. od 9.00 sati
MARKOVO POLJE – ostatak Zlatarske,
DOBRODOL – Vugrovečka- Svetomatejska, Humska

27. XII. od 13.30 sati
Vugrovec- iznad crkve, Šenoina,
Đ. Popovića, Gradinska, Kocil Breg, Đurinec breg

28. XII. od 9.00 sati
Puđakova, Trnovečka, Dobrodolska cesta,
Dobrodolski odvojak
Dobrodol brijeg i DOBRODOLSKA cesta

29. XII. od 9.00 sati
VUGROVEC DONJI
Put Lozica, Vugerselska, Slatinska, Šenoina,
Ledinice, Domjanićeva, ostatak Kuntaš


UZ BLAGOSLOV OBITELJI

Započeli smo blagoslov obitelji. Prilikom pohoda očekujemo da nas dočekate noseći masku, bez rukovanja i uz držanje distance. Dakako, i mi ćemo imati maske. Ukoliko netko želi, obitelj možemo blagosloviti i s vrata kuće, bez ulaska u prostor. Jednako tako, ako netko misli da svojim dolaskom ugrožavamo zdravstvenu sigurnost obitelji, ne mora nas primiti. Razumijevanje je kršćanska vrlina. U tom slučaju vašu obitelj, kuću možemo blagosloviti bilo kad tijekom godine.

Blagoslov obitelji je prilika kada ćemo moliti s vama i za vas, da nas sve Božji blagoslov prati i u nadolazećoj godini. Neka taj kratki susret bude susret vjere i iskrenog vjerničkog zajedništva, a zamoljeni Božji blagoslov neka bude odraz našeg vjere i povjerenja u Boga.

Vaše će domove i obitelji blagoslivljati će don Marino i ja. Molim vas da nas radosno primite. Neka na stolu bude, ako je to moguće, križ, blagoslovljena voda, grančica za škropljenje, Sveto Pismo ili barem molitvenik. Molimo Gospodina da nas po zagovoru našeg zaštitnika sv. Franje Ksaverskog učvrsti u vjeri, nadi i ljubavi, te da nas svojom milošću oslobodi ove pandemije i sačuva zdravlje nas i naših bližnjih!