Župni listić 828

godište XVI. broj 51(828) − 20. prosinca 2020. godine

PDF fileŽUPNI-LISTIĆ-828.PDF

IV. NEDJELJA DOŠAŠĆA (Lk 1, 26-38)

U ono vrijeme: Posla Bog anđela Gabriela u galilejski grad imenom Nazaret k djevici zaručenoj s mužem koji se zvao Josip iz doma Davidova; a djevica se zvala Marija. Anđeo uđe k njoj i reče: “Zdravo, milosti puna! Gospodin s tobom!” Na tu se riječ ona smete i stade razmišljati kakav bi to bio pozdrav. No anđeo joj reče: “Ne boj se, Marijo! Ta našla si milost u Boga. Evo, začet ćeš i roditi sina i nadjenut ćeš mu ime Isus. On će biti velik i zvat će se Sin Svevišnjega. Njemu će Gospodin dati prijestolje Davida, oca njegova, i kraljevat će nad domom Jakovljevim uvijeke i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.” Nato će Marija anđelu: “Kako će to biti kad ja muža ne poznajem?” Anđeo joj odgovori: “Duh Sveti sići će na te i sila će te Svevišnjeg osjeniti. Zato će to čedo i biti sveto, Sin Božji. A eno tvoje rođakinje Elizabete: i ona u starosti svojoj zače sina. I njoj, nerotkinjom prozvanoj, ovo je već šesti mjesec. Ta Bogu ništa nije nemoguće!” Nato Marija reče: “Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po tvojoj riječi!” I anđeo otiđe od nje.

Komentar:

“Kako će to biti?” “Sila će te Svevišnjega osjeniti…” Još dok su Izraelci bili pustinjski putnici, usred tabora bio je Šator sastanka. Pri Božjim pohodima i susretima s Mojsijem, nad njega se spuštao oblak. Šator, prekriven oblakom, tako je bio osjenjen. Kršćanska će tradicija potom Mariju nazvati Škrinjom zavjetnom.
Božić je blizu. Marijine riječi priprave bile su: “Neka mi bude po Riječi Tvojoj!” I mi se pripravljamo. Mnogo se toga nabavlja, kupuje, sređuje. Najbolja priprava ipak bi bila: srce skrušeno, predano volji Božjoj, srce koje Gospodinu spremno kaže: “Evo me! Računaj sa mnom!”


RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI 2020./2021.

13. XII. od 13.30 sati 
KUČILOVINA

14. XII. od 9.00 sati
PREKVRŠJE 
I. ide: Prigorska od FERDE prema Habeku, Podbrežnjaki 
II. ide: Prigorska, od križa kod Sedinića, prema i Habekima,

15. XII. od 9.00 sati
ŠIMUNČEVEC, Limbuška, Janečki brijeg,
ŠILETIĆI, Šimunčevečka od Šiletića i Grahovec

16. XII. od 9.00 sati
I. ide: VURNOVEC 
II. ide: PARUŽEVINA

17. XII. od 9.00 sati
Vukasova i Grljakova

18. XII. od 9.00 sati
GORANEC, GORNJI VUGROVEC

19. XII. od 9.00 sati
KUĆANEC

20. XII. od 13.30 sati
Podolčica O. Habeka (Tomuradi) Odv. Rebarec 

21. XII. od 9.00 sati
ĐURĐEKOVEC i dio Kuntaša, Borovčica,
Reber, Pahorit, Trakoliščica, Feštinec, Mladina
I. ide: Breg,-od Turčina prema gore, Dorčići, Dolci, Đurkovići, Klanjec, Jakopići, dolje
II. ide: Glavna od semafora prema slastičarnici Andrić

22. XII. od 9.00 sati
MARKOVO POLJE od Aleje mira prema Raspelu

23. XII. od 9.00 sati
MARKOVO POLJE – ostatak Zlatarske,
DOBRODOL – Vugrovečka- Svetomatejska, Humska

27. XII. od 13.30 sati
Vugrovec – iznad crkve, Šenoina,
Đ. Popovića, Gradinska, Kocil Breg, Đurinec breg

28. XII. od 9.00 sati
Puđakova, Trnovečka, Dobrodolska cesta,
Dobrodolski odvojak
Dobrodol brijeg i DOBRODOLSKA cesta

29. XII. od 9.00 sati
VUGROVEC DONJI
Put Lozica, Vugerselska, Slatinska, Šenoina,
Ledinice, Domjanićeva, ostatak Kuntaš


UZ BLAGOSLOV OBITELJI

Započeli smo blagoslov obitelji. Prilikom pohoda očekujemo da nas dočekate noseći masku, bez rukovanja i uz držanje distance. Dakako, i mi ćemo imati maske. Ukoliko netko želi, obitelj možemo blagosloviti i s vrata kuće, bez ulaska u prostor. Jednako tako, ako netko misli da svojim dolaskom ugrožavamo zdravstvenu sigurnost obitelji, ne mora nas primiti. Razumijevanje je kršćanska vrlina. U tom slučaju vašu obitelj i kuću možemo blagosloviti bilo kada tijekom godine.

Blagoslov obitelji je prilika kada ćemo moliti s vama i za vas, da nas sve Božji blagoslov prati i u nadolazećoj godini. Neka taj kratki susret bude susret vjere i iskrenog vjerničkog zajedništva, a zamoljeni Božji blagoslov neka bude odraz našeg vjere i povjerenja u Boga.

Vaše domove i obitelji blagoslivljati će don Marino i ja. Molim vas da nas radosno primite. Neka na stolu bude, ako je to moguće, križ, blagoslovljena voda, grančica za škropljenje, Sveto Pismo ili barem molitvenik. Molimo Gospodina da nas po zagovoru našeg zaštitnika sv. Franje Ksaverskog učvrsti u vjeri, nadi i ljubavi, te da nas svojom milošću oslobodi ove pandemije i sačuva zdravlje nas i naših bližnjih!


DAROVI ZA CRKVU

 1. DAVOR LEŠ Vugrovečka 17, G. Vugrovec 200 Kn
 2. MARKO LULIĆ Klanjec 8, Đurđekovec 300 Kn
 3. FRANJO GREGURANIĆ M. Gupca 3, Kućanec 500 Kn
 4. JADRANKA MILETIĆ Fištri 9, Kućanec 200 Kn
 5. obitelj BALTIĆ Šimunčevečka 14a, Šimunčevec 300 Kn
 6. JOSIP BALOG Gračaki 7, Kućanec 200 Kn

HVALA SVIM DAROVATELJIMA ZA POTREBE ŽUPE I ZA SANACIJU NAKON POTRESA!


Sakramenat svetog krštenja primila je:

LEONA PLEŠKO prvo dijete Daria i Maje r. Dominić iz M. Polja

Roditeljima želim obilje Božjega blagoslova u odgoju djeteta!


Ovih dana napustili su nas:.

RUŽICA VUKAS r. Prusec iz Vugrovca u 82. godini.

Dobri Bože uvedi je među svete i izabrane svoje!


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 21. XII. – 27. XII. 2020.

 • PON.
  – u 6.00 sati + BOŽO Pavić, zagovor sv. Franje Ksaverskog
 • UTO.
  – u 6.00 sati + KRUNOSLAV god. Martin Filipović, STJEPAN i DRAGICA Meglaj
  – u 18.00 sati + FRANJO Pavlović, KRISTINA i obit. Marković, DRAGICA, MARIJA, ŽELJKO i MATO Kuntić
 • SRI.
  – u 6.00 sati + IVAN Pukšec god.
 • ČET.
  – u 6.00 sati – Nakana
  – u 18.00 sati – Zagovor sv. Franje Ksaverskog
  – u 21.00 sati – POLNOĆKA
 • PET.
  – u 9.00 sati – Na nakanu, + IVAN god. JOSIP i obit. Popović, DRAGICA i obit. Trempetić, ANICA, JOSIP Trempetić i obit. Dumić, ANĐELA god. Pukšec, IVAN Šebek, RUŽICA i PAVAO Rožić, IVAN Bezeredi, STJEPAN Pavlović
  – u 11.00 sati – Župna
  – u 17.00 sati – Nakana
 • SUB.
  – u 9.00 sati – Zajednička
  – u 11.00 sati – Župna
  – u 17.00 sati – Nakana
 • NED.
  – u 9.00 sati – Nakana
  – u 11.00 sati – Župna

OBAVIJESTI – 20. prosinca 2020.

Započeli smo uz Božju pomoć, blagoslov obitelji.

Raspored blagoslova imate u Listiću.

Doručak i ručak bit će na župnom dvoru.

Nalazimo se u tjednu kada slavimo naš NAJRADOSNIJI BLAGDAN – BOŽIĆ. Novorođeni Kralj Mira ISUS neka u Vaše domove unese obilje Božjega blagoslova!

SRETAN VAM BOŽIĆ I NOVA 2021. godinu!

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA i naš Listić…

Župni ured radi putem telefona 01 2044255, 098 814885 ili putem mail-a Župni mail je ured@zupa-vugrovec.com.


Pripremio i uredio: vlč. Filip Lucić, upravitelj Župe sv. Franje Ksaverskog – Vugrovec
Broj umnoženih primjeraka: 400