Dan djedova i baka 2023.

Dan djedova i baka

U nedjelju 23. srpnja 2023. obilježavamo Treći svjetski dan djedova i baka te starijih osoba.

Svjetski dan djedova i baka te starijih osoba obilježava se svake godine na četvrtu nedjelju u srpnju koja je najbliža blagdanu sv. Joakima i Ane, Isusovih bake i djeda. Ove je godine to u nedjelju 23. srpnja.

Važno je znati i ovo: Tiskovni ured Svete Stolice je objavio da toga dana – uz uobičajene uvjete (ispovijed, pričest i molitva na nakanu Svetog Oca te sudjelovanje 23. srpnja na misi) – potpuni oprost za sebe ili za duše u čistilištu mogu dobiti svi vjernici koji posvete vrijeme za posjet svojoj starijoj braći i sestrama u potrebi.

Tema i geslo Trećega svjetskog dana djedova i baka i starijih osoba glasi: „Od koljena do koljena dobrota je njegova“ (Lk 1,50).

Svim starijim osobama iskreno čestitamo njihov dan i želimo im obilje Božjeg blagoslova!

separator - razdjelnik