Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u Mariju Bistricu

Tradicionalno hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u hrvatsko nacionalno marijansko svetište Majke Božje Bistričke ove će se godine održati u subotu i nedjelju, 10. i 11. rujna.

Za mlade koji će u subotu, 10. rujna krenuti u Mariju Bistricu bit će organiziran poseban hodočasnički vlak koji će krenuti u 7:20 sati s Glavnog kolodvora u Zagrebu prema Konjščini. Zaustavit će se na postajama: Vrapče, Gajnice, Zaprešić i Zabok gdje će se priključiti skupine s većim brojem prijavljenih mladih. Mladi koji ne će putovati vlakom i skupine mladih iz različitih dijelova Nadbiskupije okupit će se u 9:15 sati u Konjščini, odakle će se planinarskim putevima krenuti prema Mariji Bistrici, gdje se očekuje dolazak oko 13:00 sati.

U srijedu, 24.kolovoza, u 19:00 sati u dvorani “Vijenac” na Nadbiskupijskom pastoralnom institutu (Kaptol 29a), održat će se pripremni sastanak svih voditelja skupina mladih za hodočašće u Mariju Bistricu na kojima ćete saznati ostale detalje.
Zbog velikog broja mladih koji se očekuju na ovom hodočašću potrebno je da župa prijavi točan broj mladih najkasnije do utorka, 5. rujna u Povjerenstvo kako bismo se pobrinuli za smještaj (spava se u školi i šatorima).
Cijena putnih i organizacijskih troškova iznosi 55 kn po osobi. Uplatu možete izvršiti kod prijave mladih.

Program hodočašća
subota, 10. rujna

7:20 – polazak hodočasničkog vlaka s Glavnog kolodvora prema Konjščini
9:15 – hodočasnički put kreće iz Konjščine prema Mariji Bistrici (hodočasti se planinarskim putevima)

13:00 – dolazak u Mariju Bistricu, smještaj u školi i šatorima
15:00 – kateheza i svjedočanstvo don Damir Stojić (prilika za ispovijed)
17:30 – susret biskupa s mladima
20:00 – služba svjetla
21:15 – predstava: Ljubav ili strah
22:30 – euharistijsko slavlje i klanjanje

nedjelja, 11. rujna

9:00 – križni put
11:30 – misno slavlje s hodočasnicima iz Zagreba
14:00 – polazak prema Konjščini
16:15 – polazak hodočasničkog vlaka prema Zagrebu
 
www.pastoralmladih.hr