Referendum za brak i obitelj

U nedjelju, 1. prosinca održat će se referendum o braku i obitelji. Tog dana svi vjernici i ljudi dobre volje pozvani su izići na referendum i zaokružiti ZA brak i obitelj, da brak i Ustavom RH bude zaštićen kao osnovna jedinica ljudskog društva.

Referendumsko pitanje glasi: “Jeste li za to da se u Ustav RH unese odredba po kojoj je brak životna zajednica žene i muškarca?”

Akciju je organizirala građanska inicijativa “U ime obitelji” – www.uimeobitelji.net, a tijekom dva tjedan u svibnju prikupljeno je više od 750.000 potpisa za raspisivanje referenduma. Njime građani traže da se brak u Ustavu RH definira jedino kao zajednica muškarca i žene.

Poziv na glasovanje ZA brak svima su uputili i naši biskupi, potičući vjernike i sve ljude dobre volje da se odvažno zauzmu za obitelj kakvu je Bog od početka želio i u kojoj se kao Bogo-čovjek rodio Isus Krist.