Župni listić 843

godište XVII. broj 14(843) − 4. travnja 2021. godine

PDF fileŽUPNI-LISTIĆ-843.PDF

USKRS (misna čitanja: Dj 10,34a.37-43; Ps 118,1-2.16-17.22-23; Kol 3,1-4 (ili: 1Kor 5,6b-8); Iv 20,1-9)

Dragi župljani!

Postoji grob drugačiji od ostalih, grob koji nije mjesto boli i nemoći, nego mjesto pobjede i života. Na grobovima ljudi obično plaču i nemaju što kazati. A ovaj grob mjesto je života, nove nade i otvorena vrata prema vječnosti. Na ovome grobu se ne zatvaramo u bespomoćnu minutu šutnje, radije život pretvaramo u pjesmu pobjednika. Na grobovima obično piše: “Ovdje počiva…” A na ovom grobu piše: “Nije ovdje, uskrsnuo je!”

Ako nikada nismo riskirali izgubiti, nećemo moći pobijediti. Ako nikada nismo pošli na put, nećemo stići do cilja. Ako nikada nismo sijali, nećemo niti žeti. Ako nikada ne ostavimo što imamo, nećemo biti slobodni. Ako se nikada ne usudimo prijeći na drugu obalu rijeke, nećemo znati kako je na drugoj strani.

 Isus je već prešao na drugu stranu. Uskrsnuo je. Time nam je pokazao kako je na drugoj strani. Neka ovogodišnje slavlje uskrsnih blagdana bude svakome od nas jedno novo iskustvo PRIJELAZA NA DRUGU STRANU, U NOVI ŽIVOT! Od srca to svima želim,

SRETAN USKRS!

 Župnik Filip


KRIV, A OSLOBOĐEN

Zašto Bog može opraštati grijehe?

Događaj koji nam ponešto objašnjava:

Zašto je Isus morao platiti za naše grijehe?

Mlada žena je pozvana pred sud zbog nedjela i bila je nedvojbeno kriva…

Nakon ponovljenih ispitivanja, priznala je. Sudac joj je dosudio kaznu od 500 Eura.

Tad se dogodilo nešto značajno. Proces je završio i ljudi su napuštali sudnicu. Sudac je otišao u svoj ured i skinuo sudačku halju. Otišao je do kase i uplatio 500 Eura koje je prije dosudio kao kaznu mladoj ženi.

Kazna je plaćena.

Sudac je bio otac osuđene, a ipak je morao osuditi svoju kćer. Za njezin prijestup morao je izreći zakonom propisanu kaznu. Morao je suditi pravedno, unatoč tome što je volio svoju kćer. Pronašao je način kako ju otkupiti i osloboditi od krivnje – kao otac, ali i kao korektna privatna osoba. Djelovao je pravedno, ali i s puno ljubavi.

U Bibliji stoji napisano:

“Plaća za grijeh je smrt”

Na smrt je osuđen svaki čovjek jer je grješnik i često je griješio. Bog je apsolutno pravedan i zato nas mora osuditi na smrt – baš svakoga. Tebe i mene.

On je pun ljubavi i zato je dao da za nas umre njegov voljeni i nedužni Sin Isus Krist,da bi svaki koji u Njega vjeruje mogao biti oslobođen.

To je dobra vijest za loše ljude.

To je najbolja vijest.

Upućena je tebi.

Upućena je svakome tko je svjestan svojih grijeha…

Uzmi taj dar, uzmi ga još danas.


 Nemoj nikome činiti nikakvo zlo, već svima najviše što možeš čini dobro.

 Sv. Petar Fourier (1565. – 1640.)


DAROVI ZA CRKVU

 1. LJUBICA ĆUK Pavlovići 22b, Goranec 100 Kn
 2. Obitelj GRUBOR Domjanićeva 2, Vugrovec 500 Kn
 3. Obitelj DROŽĐAN odv. Sedinići 3, Prekvršje 200 Kn
 4. TOMISLAV ARALICA Grahovec 16, Dobrodol 300 Kn
 5. BISERKA BOLČEVIĆ Kučilovečka 37, Kučilovina 200 Kn
 6. STJEPAN UTROBIČIĆ Šalata I 9, Šimunčevec 300 Kn

Svim darovateljima iskreno hvala!

Za klupe

 1. STJEPAN PETLJAK Glavna 23, Đurđekovec 500 Kn

Svim darovateljima iskreno hvala!

Ovih dana napustili su nas:

MANDA TOMIĆ r. Matić iz Dobrodola u 86. godini.

TOMO GLOGOVEC iz Vurnovca u 72. godini.

 Dobri Bože uvedi ih u svoje vječne stanove!

BUDI SRETAN DANAS!

Nakon oporavka 93-godišnjaka u talijanskoj bolnici, od njega se tražilo da plati jedan dan za cijenu respiratora, a zatim je stariji muškarac briznuo u plač. Liječnik mu je savjetovao da ne plače zbog novca. Ono što je rekao rasplakalo je sve liječnike. Starac je rekao: “Ne plačem za novcem koji moram platiti, jer sve to mogu podnijeti, plačem jer 93 godine dišem Božji zrak, ali nikad nisam platio za to. Potrebno je 500 eura da se jedan dan koristi ventilator u bolnici. Znaš. Koliko dugujem Bogu? Nikad nisam zahvalio Bogu na tome.”

O riječima ovog čovjeka vrijedi razmisliti. Kad slobodno dišemo bez boli ili bolesti, nitko ne uzima zrak ozbiljno. Respirator košta! Hvala Bogu na vremenu koje ste proveli cijeli život jer ste mogli slobodno disati! BUDI SRETAN DANAS!


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 5. IV. – 11. IV. 2021.

 • PON.
  – u 9.00 sati + TOMO Glogovec sprovodna, IVAN, DRAGICA i PETAR god. Pekčec
 • UTO.
  – u 18.00 sati + MANDA Tomić sprovodna, MIHAEL Pijetlović, ROZIMILA i JAKOV Križanac, ILIJA, FRANO i MARIJA Vrgoč, ALOJZ god.,EVA i PETAR Fišter VID, MARTINA VIDEK i NENAD Hrenović, VLADO Brajović i OLGA Gračak, ANA Vuger, ANA Čvek, DRAGICA, KLARA i PETAR Trempetić, VINKO i MALČA Hrenović, BARICA i STJEPAN Petljak, ANKICA i IVAN Dutković
 • SRI.
  – u 18.00 sati – ?
 • ČET.
  – u 18.00 sati – ?
 • PET.
  – u 18.00 sati – Nakana
 • SUB.
  – u 18.00 sati + IVAN Bićanić
 • NED.
  – u 9.00 sati + JELKA Oršanić, JAGICA god. i STJEPAN Šturman, TEREZA i JAKOB Facković, DRAGICA Pregorec
  – u 11.00 sati – Župna

OBAVIJESTI – 4. travnja 2021.

Hvala, našim Pjevačima s orguljašem Viktorom koji su nas tako lijepo pratili kroz ovaj Veliki tjedan.

Hvala i našem zvonaru Franji i njegovoj supruzi Katici, koji su nam i vanjski i unutarnji oltar uredili, kao i Božji grob. Hvala i Darku i njegovim suradnicima oko uređenja našeg Liturgijskog prostora.

Hvala svima koji ste pomagali u čišćenju i Dvora i naše podrumske crkve.

Hvala i na Vašim darovima i molitvama.

Uskrsli Krist neka obilje milosti Božje Vam udijeli!

Nastavlja se devetnica Milosrdnome Isusu.

SRETAN USKRS!

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, župni listić…

Župni ured radi putem telefona 01 2044255, 098 814885 ili putem mail-a. Župni mail je ured@zupa-vugrovec.com.


Pripremio i uredio: vlč. Filip Lucić, upravitelj Župe sv. Franje Ksaverskog – Vugrovec
Broj umnoženih primjeraka: 350