Župni listić 876

godište XVII. broj 47(876) − 5. prosinca 2021. godine

PDF fileŽUPNI-LISTIĆ-876.PDF

II. NEDJELJA DOŠAŠĆA (Lk 3,1-6)

U ono vrijeme: Petnaeste godine vladanja cara Tiberija, dok je upravitelj Judeje bio Poncije Pilat, tetrarh Galileje Herod, a njegov brat Filip tetrarh Itureje i zemlje trahonitidske, i Lizanije tetrarh Abilene, za velikog svećenika Ane i Kajfe, dođe riječ Božja Ivanu, sinu Zaharijinu, u pustinji. On obiđe svu okolicu jordansku propovijedajući obraćeničko krštenje na otpuštenja grijeha kao što je pisano u Knjizi besjeda Izaije proroka: Glas viče u pustinji: Pripravite put Gospodinu, poravnite mu staze! Svaka dolina nek se ispuni, svaka gora i brežuljak neka se slegne! Što je krivudavo, neka se izravna, a hrapavi putovi neka se izglade! I svako će tijelo vidjeti spasenje Božje.

Komentar:

Božja riječ dođe Ivanu “u pustinji”, i on – njome zahvaćen – zahvaća: “Obiđe svu okolicu Jordansku propovijedajući.” Ne može šutjeti o onome što ga je dotaknulo. Postaje glas Riječi. Posuđuje svoj glas Riječi. Ivan nas poziva da budemo “cestari”, “putari”. Da pripravljamo put kojim nam Isus dolazi.
Bog je onaj koji otpočinje svako djelo. On će ga i dovršiti, ali za to traži i moju suradnju, tvoju suradnju. Da mogu žeti, kaže psalmist, moram najprije sijati. Ali Bog neće djelovati na silu, protiv moje slobodne volje. Hoću li se odlučiti da u zemlju bacim sjeme, makar i u suzama? Hoću li ove godine poravnati stazu?


RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI 2021./2022.

12. XII. od 13.30 sati
KUČILOVINA

13. XII. od 9.00 sati
PREKVRŠJE
I.
 ide: Prigorska od FERDE prema Habeku, Podbrežnjaki
II. ide: Prigorska, od križa kod Sedinića prema Habekima
III. ide: od Odv. Poljaki prema Habekima

14. XII. od 9.00 sati
ŠIMUNČEVEC, Limbuška, Janečki brijeg,
ŠILETIĆI, Šimunčevečka od Šiletića i Grahovec

15. XII. od 9.00 sati
VURNOVEC

16XII. od 9.00 sati
PARUŽEVINA

17. XII. od 9.00 sati
GORANEC,
GORNJI VUGROVEC

18. XII. od 9.00 sati
KUČANEC

19. XII. od 13.30 sati
Vukasova i Grljakova

20. XII. od 9.00 sati
MARKOVO POLJE
od Aleje mira prema Raspelu

21. XII. od 9.00 sati
MARKOVO POLJE
– 
ostatak Zlatarske,
DOBRODOL – Vugrovečka – Svetomatejska, Humska

22. XII. od 9.00 sati
Podolčica O. Habeka (Odv. Tomuradi), Odv. Reberec

23. XII. od 9.00 sati
Vugrovec – iznad crkve, Šenoina,
Đ. Popovića, Gradinska, Kocil Breg, Đurinec breg

28. XII. od 9.00 sati
ĐURĐEKOVEC i dio Kuntaša, Borovčica,
Reber, Pahorit, Trakoliščica, Feštinec, Mladina
I.
 ide: Breg, od Turčina prema gore, Dorčići, Dolci
Đurkovići, Klanjec, Jakopići, dolje
II. ide: Glavna od semafora prema slastičarnici Andrić

29. XII. od 9.00 sati
Puđakova, Trnovečka, Dobrodolska cesta,
Dobrodolski odvojak
Dobrodol brijeg i DOBRODOLSKA cesta

30. XII. od 9.00 sati
VUGROVEC DONJI
Put Lozica, Vugerselska, Slatinska, Šenoina,
Ledinice, Domjanićeva, ostatak Kuntaš


DAROVI ZA CRKVU

 1. MARIJAN KRAJNIK A. Šenoe 55, Vugrovec 150 Kn
 2. BOŽO VUGER M. Gupca 42, Kučanec 200 Kn
 3. JURE KLANAC M. Gupca 4, Kučanec 200 Kn
 4. CORNELIA VUGER Slatinska 39, Vugrovec 400 Kn

HVALA SVIMA DAROVATELJIMA ZA POTREBE ŽUPE I ZA SANACIJU NAKON POTRESA!


Ovih dana napustili su nas:

IVAN KOVAČIĆ iz Vurnovca u 89. godini.

JOSIP VUKAS iz Vugrovca (živio u Njemačkoj) u 78. godini.

KATA GETO r. Azinić iz Markova Polja u 73. godini.

Dobri Bože uvedi ih u vječnu Domovinu!


BLAGOSLOV OBITELJI

Bliži se i vrijeme godišnjeg blagoslova obitelji u vašim domovina. I ove godine je naš Nadbiskup odredio da taj blagoslov provedemo sukladno epidemiološkoj situaciji, a blagoslov može započeti i u DOŠAŠĆU. Mi bi u našoj župi s blagoslovom obitelji krenuli u nedjelju 12. prosinca i to u KUČILOVINI. Prilikom pohoda očekujemo da nas dočekate noseći masku, bez rukovanja i uz držanje distance. Dakako, i mi ćemo imati maske. Bilo bi dobro mali oltar (stol prekriven bijelim stolnjakom) urediti vani na ulazu u dom, i oko njega se okupiti na zajedničku molitvu. Ako netko misli da svojim dolaskom ugrožavamo zdravstvenu sigurnost obitelji, ne mora nas primiti. Razumijevanje je kršćanska vrlina. U tom slučaju vašu obitelj, kuću možemo blagosloviti bilo kad tijekom godine.

Molimo Gospodina da nas po zagovoru našeg zaštitnika sv. Franje Ksaverskog učvrsti u vjeri, nadi i ljubavi, te da nas svojom milošću oslobodi ove pandemije i sačuva zdravlje nas i naših bližnjih!


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 6. XII. – 12. XII. 2021.

 • PON.
  – u 6.00 sati + MIHAEL Pijetlović, ĐURO god. Sandelić, KLAUS Rajta
 • UTO.
  – u 6.00 sati – Nakana
  – u 18.00 sati + IVAN Kovačić sprovodna, TOMO i KATICA Pukšec, ŠIMUN Sever, JURE i MILKA Milković, ALOJZ Šebek, NIKOLA i obit. Bogdanović i obit. Fulir, za sve pokojne iz obit. Stjepana, Martina i Ignaca Galović, NIKOLA i BARBARA Kovačić, BARBARA Škes i BARBARA Kovačić, RUŽICA i FRANJO Meglaj, obit. Vuger i Meglaj i NADICA Kurelja
 • SRI.
  – u 6.00 sati + FRANJO god. i MLADEN Popović, DRAGICA Vrgoč
 • ČET.
  – u 6.00 sati + STJEPAN Petljak, IVAN i KATICA Kuntić, IVAN i KATARINA Šušković, JOSIP i BARICA Igrc, BARBARA Pukšec, IVAN Soviček, ANA i NADA Muller, ANKICA Nekić, Duše u čistilištu
 • PET.
  – u 6.00 sati + dr. FRANJO Tuđman prvi hrvatski predsjednik
 • SUB.
  – u 6.00 sati – Za Duše u čistilištu
 • NED.
  – u 6.00 sati – Župna
  – u 11.00 sati + MARICA i VINKO Blažinović, BARICA i IGNAC Pavlović i obit. Pekčec

OBAVIJESTI – 5. prosinca 2021.

U nedjelju uz Božju pomoć započeo bi blagoslov obitelji i to u Kučilovini. Raspored blagoslova imate u Listiću.

Ovaj tjedan ću započeti Ispovijed starijih i bolesnih. Molim Vas da mi ih prijavite.

Svi koji se žele uključiti u čitanje Svetoga Pisma, neka malo ostanu nakon mise.

Vjeronauk za PRVOPRIČESNIKE i KRIZMANIKE po rasporedu.

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, MAK, naš Listić, kalendare…

Župni ured radi putem telefona 01 2044255, 098 814885 ili putem mail-a. Župni mail je ured@zupa-vugrovec.com.


Pripremio i uredio: vlč. Filip Lucić, upravitelj Župe sv. Franje Ksaverskog – Vugrovec
Broj umnoženih primjeraka: 300