Župni listić 877

godište XVII. broj 48(877) − 12. prosinca 2021. godine

PDF fileŽUPNI-LISTIĆ-877.PDF

III. NEDJELJA DOŠAŠĆA (Lk 3,10-18)

U ono vrijeme: Pitalo je Ivana mnoštvo: “Što nam je dakle činiti?” On im odgovaraše: “Tko ima dvije haljine, neka podijeli s onim koji nema. U koga ima hrane, neka učini isto tako.”
Dođoše krstiti se i carinici pa ga pitahu: “Učitelju, što nam je činiti?” Reče im: “Ne utjerujte više nego što vam je određeno.” Pitahu ga i vojnici: “A nama, što je nama činiti?” I reče im: “Nikome ne činite nasilja, nikoga krivo ne prijavljujte i budite zadovoljni svojom plaćom.”
Narod bijaše u iščekivanju i svi se u srcu pitahu o Ivanu nije li možda on Krist. Zato im Ivan svima reče: “Ja vas, istina, vodom krstim. Ali dolazi jači od mene. Ja nisam dostojan odriješiti mu remenje na obući. On će vas krstiti Duhom Svetim i ognjem. U ruci mu vijača da pročisti gumno svoje i sabere žito u žitnicu svoju, a pljevu će spaliti ognjem neugasivim.” I mnogim je drugim pobudama Ivan narodu navješćivao evanđelje.

Komentar:

Ivan Krstitelj u današnjem nam evanđelju objašnjava što to znači poravnati staze Gospodinu koji dolazi. To je put pravednosti, ljubavi i poštovanja drugih ljudi. Ivan ne kaže da se moraju povući iz svijeta koji je nagrižen nepravdom. Svatko treba ostati na svojem mjestu i činiti ono što mu je posao: promjena nije poglavito u vanjskim okolnostima već unutra, u čovjeku.


RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI 2021./2022.

12. XII. od 13.30 sati
KUČILOVINA

13. XII. od 9.00 sati
PREKVRŠJE
I.
 ide: Prigorska od FERDE prema Habeku, Podbrežnjaki
II. ide: Prigorska, od križa kod Sedinića prema Habekima
III. ide: od Odv. Poljaki prema Habekima

14. XII. od 9.00 sati
ŠIMUNČEVEC, Limbuška, Janečki brijeg,
ŠILETIĆI, Šimunčevečka od Šiletića i Grahovec

15. XII. od 9.00 sati
VURNOVEC

16. XII. od 9.00 sati
PARUŽEVINA

17. XII. od 9.00 sati
GORANEC,
GORNJI VUGROVEC

18. XII. od 9.00 sati
KUČANEC

19. XII. od 13.30 sati
Vukasova i Grljakova

20. XII. od 9.00 sati
MARKOVO POLJE
od Aleje mira prema Raspelu

21. XII. od 9.00 sati
MARKOVO POLJE
– 
ostatak Zlatarske,
DOBRODOL – Vugrovečka – Svetomatejska, Humska

22. XII. od 9.00 sati
Podolčica O. Habeka (Odv. Tomuradi), Odv. Reberec

23. XII. od 9.00 sati
Vugrovec – iznad crkve, Šenoina,
Đ. Popovića, Gradinska, Kocil Breg, Đurinec breg

28. XII. od 9.00 sati
ĐURĐEKOVEC i dio Kuntaša, Borovčica,
Reber, Pahorit, Trakoliščica, Feštinec, Mladina
I.
 ide: Breg, od Turčina prema gore, Dorčići, Dolci
Đurkovići, Klanjec, Jakopići, dolje
II. ide: Glavna od semafora prema slastičarnici Andrić

29. XII. od 9.00 sati
Puđakova, Trnovečka, Dobrodolska cesta,
Dobrodolski odvojak
Dobrodol brijeg i DOBRODOLSKA cesta

30. XII. od 9.00 sati
VUGROVEC DONJI
Put Lozica, Vugerselska, Slatinska, Šenoina,
Ledinice, Domjanićeva, ostatak Kuntaš


DAROVI ZA CRKVU 

 1. ĐURO FIŠTER Glavna 64, Đurđekovec 200 Kn
 2. JADRANKA MILETIĆ Fištri 9, Kučanec 200 Kn
 3. Obitelj DUMIĆ Glavna 45, Đurđekovec 300 Kn
 4. Ružica i Ivan Milković Šebeki 1, Goranec 200 Kn
 5. VLADO FACKOVIĆ Vinogradska 5, Kučanec 200 Kn
 6. KREŠIMIR ŠKRNJUG Paruževinska 69, Paruževina 500 Kn

HVALA SVIMA DAROVATELJIMA ZA POTREBE ŽUPE I ZA SANACIJU NAKON POTRESA!


BLAGOSLOV OBITELJI

Bliži se i vrijeme godišnjeg blagoslova obitelji u vašim domovina. I ove godine je naš Nadbiskup odredio da taj blagoslov provedemo sukladno epidemiološkoj situaciji, a blagoslov može započeti i u DOŠAŠĆU. Mi bi u našoj župi sa blagoslovom obitelji krenuli u nedjelju 12. prosinca i to u KUČILOVINI. Prilikom pohoda očekujemo da nas dočekate noseći masku, bez rukovanja i uz držanje distance. Dakako, i mi ćemo imati maske. Bilo bi dobro mali oltar (stol prekriven bijelim stolnjakom) urediti vani na ulazu u dom, i oko njega se okupiti na zajedničku molitvu.

Najiskrenije Vas molim, da glede hrane i pića imate razumijevanja. Kad bi župnik u svakoj kući uzeo samo čašicu vode ili kolačić, to bi bilo nemoguće za izdržati. Ako i ponudite, molim Vas, prihvatite ako župnik kaže da ne može. I ove godine iz više razloga nećemo objedovati po obiteljima.

Ako netko misli da svojim dolaskom ugrožavamo zdravstvenu sigurnost obitelji, ne mora nas primiti. Razumijevanje je kršćanska vrlina. U tom slučaju vašu obitelj, kuću možemo blagosloviti bilo kad tijekom godine.

U blagoslov ići ću ja, don MARINO i vlč. IVAN MLIKOTA.

Molimo Gospodina da nas po zagovoru našeg zaštitnika sv. Franje Ksaverskog učvrsti u vjeri, nadi i ljubavi, te da nas svojom milošću oslobodi ove pandemije i sačuva zdravlje nas i naših bližnjih!


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 13. XII. – 19. XII. 2021.

 • PON.
  – u 6.00 sati + MILE Miletić
 • UTO.
  – u 6.00 sati – Nakana, obit. Brkić, Koši, Faust, Jakopović, Lovrić KATICA Milec i dvije nakane
  – u 18.00 sati + MIRA Fišter, MARICA, STJEPAN i ANA Popović, MARICA god. i obit. Golub, Popović, Đuran i Fiolić, IVAN i obit. Čvek, IVAN, MARICA i obit. Podgorski, obit. Frigan i Krznar, DRAGICA i obit. Pavlović, RUŽICA god. IVAN Vukas i obit. Prusec, ANICA god. obit. Samec i Meglaj, obit Đeldić i Suman, NENAD, ZORE i PETAR Dučkić
 • SRI.
  – u 6.00 sati + STJEPAN, ANICA, IVAN i KATICA Fluka, IGNAC i ANĐELA Tomurad
 • ČET.
  – u 6.00 sati + MARIJA i BRANKO, MATO i ANĐA, NEDELJKA Brajković, STANKO i LUCIJA Rašić, KATA i IVO Ćorić
 • PET.
  – u 6.00 sati – Nakana
 • SUB.
  – u 6.00 sati + BOŽENA Fitz
 • NED.
  – u 6.00 sati – Župna
  – u 11.00 sati + TOMO, MIJO i BARA Galović, MARICA i MIJO Škes, ANICA, JOZO i BERISLAV Bilanović IVAN i KATA Šitum, IGNAC god. MARICA, ŠIMUN Fulir, IVAN, ĐURO i MARICA Pavlović, MARICA god. i TOMO Tomašek, MILKA Baričević, obit. Dumić i Fulir

OBAVIJESTI – 12. prosinca 2021.

Danas uz Božju pomoć započinje blagoslov obitelji i to u Kučilovini, a raspored blagoslova imate u Listiću.

Na blagoslovu bit ću ja don Marino i vlč. Ivan Mlikota.

U ponedjeljak u 19.30 sati je velika Božićna ispovijed.

Ove subote, zahvaljujući domaćici Dragici, Nadi Čvek, Dragici Dumić, Ivici i Štefici Fišter imali smo kolinje gusaka, iskrena im hvala, uskoro dolaze na red i race, nadam se da će se ponovno se okupiti.

Vjeronauk za PRVOPRIČESNIKE i KRIZMANIKE po rasporedu.

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, naš Listić, Kalendare…

Župni ured radi putem telefona 01 2044255, 098 814885 ili putem mail-a. Župni mail je ured@zupa-vugrovec.com.


Pripremio i uredio: vlč. Filip Lucić, upravitelj Župe sv. Franje Ksaverskog – Vugrovec
Broj umnoženih primjeraka: 300