Župni listić 900

godište XVIII. broj 21(900) − 22. svibnja 2022. godine

PDF fileŽUPNI-LISTIĆ-900.PDF

VI. VAZMENA NEDJELJA (Iv 14,23-29)

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: “Ako me tko ljubi, čuvat će moju riječ pa će i Otac moj ljubiti njega, i k njemu ćemo doći i kod njega se nastaniti. Tko mene ne ljubi, riječi mojih ne čuva. A riječ koju slušate nije moja, nego Oca koji me posla. To sam vam govorio dok sam boravio s vama. Branitelj – Duh Sveti, koga će Otac poslati u moje ime, poučavat će vas u svemu i dozivati vam u pamet sve što vam ja rekoh. Mir vam ostavljam, mir vam svoj dajem. Dajem vam ga, ali ne kao što svijet daje. Neka se ne uznemiruje srce vaše i neka se ne straši. Čuli ste, rekoh vam: ‘Odlazim i vraćam se k vama.’ Kad biste me ljubili, radovali biste se što idem Ocu jer Otac je veći od mene. Kazao sam vam to sada, prije nego li se dogodi, da vjerujete kad se dogodi.”

Komentar:

Suočenje sa svijetom upozorava na činjenicu da je protivljenje, čak i progonstvo, sastavni dio evanđeoskog života. Uvijek je Tvoja riječ takva da ne da mira. Kada Crkva ili kršćanin svojim životom više nikoga ne izaziva, ničim ne iznenađuje, postoji opasnost da se posumnja u životvornost vjere. Kao i u prvim kršćanskim stoljećima, tako i danas, kršćani su pozvani pred sudištem svojih bližnjih “dati razlog nade” koja je u njima.


Naši ovogodišnji PRVOPRIČESNICI

 1. LEON BABIĆ
 2. MARIN BABIĆ
 3. MAGDALENA BALOG
 4. IVAN BARIČEVIĆ
 5. LOVRO BARTOLOVIĆ
 6. LUKAS BLAŽINOVIĆ
 7. LARISA BOLČEVIĆ
 8. PAULINA BOŽIĆ
 9. LEON DESPETOVIĆ
 10. TEA DUJMIĆ
 11. STJEPAN FLUKA
 12. KARLO GABUD
 13. KARLO GRAČAK
 14. LEDA GRŽELJ
 15. HANA HLIŠĆ
 16. ANDREJ HORVAT
 17. JAKOV HORVATIĆ
 18. MATTEO IATTONI
 19. ELENA IVANIĆ
 20. MATEJ JAKIĆ
 21. ADRIAN JAKŠETIĆ
 22. ANTE JOZIĆ
 23. ANDREJ KOČIĆ
 24. MIA KOVAČIĆ
 25. IVAN KUNTIĆ
 26. IVANA KUNTIĆ
 27. BORNA LESNIČAR
 28. KAROLINA MARIĆ
 29. GABRIEL MARJANOVIĆ
 30. LUKAS MEGLAJ
 31. SVEN MUŽA
 32. AUGUSTIN NINIĆ
 33. IVANO OFENBEHER
 34. MISLAV PETENER
 35. LEON PETRUŠOV
 36. MARTA PINJATELA
 37. JANA POLOVANEC
 38. IVAN PUKŠEC
 39. LOVRO SEDLO
 40. GABRIEL SEVER
 41. SARA STRAHINIĆ
 42. DORA ŠTAJDOHAR
 43. JURAJ TOMAŠEK
 44. LUKA TOMAŠIĆ
 45. IVAN VUKAŠINEC
 46. TENA ZADRO
 47. GEA ŽUGČIĆ

DRAGI PRVOPRIČESNICI!
Vama od srca čestitam na velikoj ljubavi koju ste pokazali za Isusa. Ponesite ga u vaše obitelji, u školu, na igru, u radost života. Isus ljubi sve one koje i vi ljubiti sve ono što vas čini sretnima. On treba vaše oči da se divi ljepoti prirode u proljeće, treba vaše noge da može trčati po travi, treba vaša usta da se može smijati, treba vaše srce da može ljubiti.
NEMOJTE GA RAZOČARATI!


DAROVI ZA CRKVU

 1. Obitelj LOZIĆ Grahovečka 8, M. Polje 400 Kn
 2. Obit. HOJANIĆ i JAGAČIĆ A. Šenoe 12, Vugrovec 750 Kn
 3. Obitelj SEVER Zlatarska 20, M. Polje 350 Kn

HVALA SVIMA DAROVATELJIMA ZA POTREBE ŽUPE I ZA SANACIJU NAKON POTRESA!


Sakramenat svetog krštena primila je:

SARA JOZIĆ četvrto dijete Dalibora i Branke r. Rajić iz Vugrovca

Roditeljima želim obilje Božjega blagoslova u odgoju djece!


ZAHVALNI BUDITE!

Kralj je imao deset divljih pasa. Kad bi neki od sluga gadno pogriješio, bacao bi ga psima da ga prožderu. Jednom je jedan od najstarijih slugu nešto pogriješio. Kralj je naredio da ga bace psima jer nije htio promijeniti svoje pravilo. Sluga reče: “Služio sam te deset godina, molim te daj mi deset dana prije nego što me baciš psima?” Kralj mu je dao tu mogućnost jer ga je cijenio. U ćeliji je sluga rekao čuvaru da bi želio služiti pse slijedećih deset dana. Čuvar je pristao i sluga je mogao nahraniti pse, očistiti im kućicu i s ljubavlju ih okupati. Kad je prošlo deset dana, kralj je naredio da se sluga za kaznu baci psima. Kad je pušten, svi su se iznenadili kad su vidjeli kako divlji i bijesni psi ližu slugi noge! Kralj, zbunjen onim što je vidio, reče: “Što se dogodilo sa mojim psima?” Sluga je odgovorio: “Poslužio sam pse samo deset dana i oni nisu zaboravili moje usluge. Vama sam služio deset godina, a vi ste gospodaru sve zaboravili pri mojoj prvoj pogrešci.” Kralj je shvatio svoju grešku i naredio je da se sluga vrati na dužnost.

Posvećeno svima koji su zaboravili lijepu malu riječ: “ZAHVALNOST”.

Zaboravljaju na dobre stvari koje je čovjek učinio, a čim prvi put pogriješi, osuđuju ga.


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 23. V. – 29. V. 2022.

 • PON.
  – – –
 • UTO.
  – u 18.00 sati + LJUBICA Vrban
 • SRI.
  – u 18.00 sati + JAKOV god. i obit. Križanac, FRANJO Sedinić god.
 • ČET.
  – u 18.00 sati + KATICA god.JOSIP, PAVAO i MARICA Šiletić
 • PET.
  – u 17.00 sati + IVAN Bićanić i obit.
 • SUB.
  – u 17.30 sati – Vjenčanje
 • NED.
  – u 9.00 sati – Nakana
  – u 11.00 sati – Župna

OBAVIJESTI – 22. svibnja 2022.

Danas naši PRVOPRIČESNICI po prvi puta primili su ISUSA KRISTA u svoje srce.,Neka im Isus unese mir i radost u njihove Duše i u njihove obitelji. Molimo za njih!

U četvrtak slavimo Uzašašće Gospodnje – Spasovo.

U subotu 28. V. u zagrebačkoj Dubravi u crkvi sv. Pape Ivana XXIII. bit će zaređeni novi svećenici Zagrebačke nadbiskupije. Među njima je i vlč. MATE CIKOJA iz Brestja. Uključimo ih u svoje molitve!

U slijedeću nedjelju 29. svibnja u župi Brestje mladomisnik MATE CIKOJA proslavit će mladu misu s početkom u 10.30 sati. Pođite i svojom nazočnošću uzveličajte taj prekrasni događaj!

U mjesecu svibnju molimo svetu krunicu, okupimo se u našim kapelicama, oko Raspela da naša nebeska majka Marija čuva i obitelji i župu i Domovinu.

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, MAK, naš Listić…

Župni ured radi putem telefona 01 2044255, 098 814885 ili putem mail-a. Župni mail je ured@zupa-vugrovec.com.


Pripremio i uredio: vlč. Filip Lucić, upravitelj Župe sv. Franje Ksaverskog – Vugrovec
Broj umnoženih primjeraka: 300