Župni listić 996

godište XX. broj 18(996) − 5. svibnja 2024. godine

ŽUPNI-LISTIĆ-996.PDF

VI. VAZMENA NEDJELJA (Iv 15,9-17)

U ono vrijeme: Reče Isus svojim učenicima: »Kao što je Otac ljubio mene, tako sam i ja ljubio vas; ostanite u mojoj ljubavi. Budete li čuvali moje zapovijedi, ostat ćete u mojoj ljubavi; kao što sam i ja čuvao zapovijedi Oca svoga te ostajem u ljubavi njegovoj. To sam vam govorio da moja radost bude u vama i da vaša radost bude potpuna.
Ovo je moja zapovijed: ljubite jedni druge kao što sam ja vas ljubio! Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. Vi ste prijatelji moji ako činite što vam zapovijedam. Više vas ne zovem slugama jer sluga ne zna što radi njegov gospodar; vas sam nazvao prijateljima jer vam priopćih sve što sam čuo od Oca svoga. Ne izabraste vi mene, nego ja izabrah vas i postavih vas da idete i rod donosite i rod vaš da ostane te vam Otac dadne što ga god zaištete u moje ime. Ovo vam zapovijedam: da ljubite jedni druge.«

Komentar:

Bog je čovjeka stvorio kao biće koje je njemu slično upravo po – ljubavi. On daje čovjeku suradnju u njegovu djelu stvaranja i u njegovoj moći sebedarne ljubavi. Čovjek je najviše čovjek i najviše bogolik – kada ljubi.
„Kao što je Otac ljubio mene, ja ljubim vas. A vi, ljubite jedni druge kao što sam ja ljubio vas.” Snagom te nove Isusove zapovijedi, ljubav postaje najpravije bogoštovlje.


Naši ovogodišnji
PRVOPRIČESNICI

 1. MATEO BARIŠIĆ
 2. PETAR BOC
 3. VIKTOR BREZAK
 4. EMA BRNIĆ
 5. KORINA CRNČEVIĆ
 6. IVA ĆOSIĆ
 7. JOSIP ĆOSIĆ
 8. MARIJA DROŽĐAN
 9. DORA ĐURANIĆ
 10. LUCIJA GABUD
 11. MATEO GRĐAN
 12. GLORIA HORVAT
 13. ŠIMUN HORVATIĆ
 14. DOROTEJA HRENOVIĆ
 15. IVAN IGRC
 16. NIKO JAKOVIĆ
 17. MELANIE KOHANIĆ
 18. ELENA KOVAČEVIĆ
 19. HANNAH KOVAČIĆ
 20. JOSIP KOVAČIĆ
 21. PAOLA LEDINSKI
 22. IVONA LOZIĆ
 23. MIHAEL MIJATOVIĆ
 24. VITA MILANKOVIĆ
 25. MIHAEL MILEKOVIĆ
 26. MAGDALENA NINIĆ
 27. NINA PAJIĆ
 28. LANA POLJAK
 29. ANTONIA POPOVIĆ
 30. KARLO PUĐA
 31. LARA SEDINIĆ
 32. MARTA SOKAČ
 33. KLARA STOJANOVIĆ
 34. LUKA STRAHINIĆ
 35. MAGDALENA ŠIMIČIĆ
 36. MARTA TAKAČ
 37. IZABELA UROIĆ
 38. NEBOJŠA VELIĆ
 39. NIKA VRBAN
 40. HELENA VUGER
 41. ENEA ŽUGČIĆ

DRAGI PRVOPRIČESNICI!

Vama od srca čestitam na velikoj ljubavi koju ste pokazali za Isusa. Ponesite ga u vaše obitelji, u školu, na igru, u radost života. Isus ljubi sve one koje i vi ljubiti, sve ono što vas čini sretnima. On treba vaše oči da se divi ljepoti prirode u proljeće, treba vaše noge da može trčati po travi, treba vaša usta da se može smijati, treba vaše srce da može ljubiti.

 NEMOJTE GA RAZOČARATI!


DAROVI ZA CRKVU

 1. FRANJO PODGORSKI Glavna 27, Đurđekovec 50 €
 2. N. N. 20 €
 3. MANDA KUKEC Dolci 2, Đurđekovec 100 €

Svim darovateljima iskreno hvala!


Ovih dana napustili su nas:

JURE RAVLIĆ iz Goranca u 73. godini.
JOZO GAVRAN iz Kučilovine u 75. godini
IVAN HOJANIĆ iz Vugrovca u 38. godini

Dobri Bože primi ih među svete i izabrane svoje!


IMA LI SE SMISLA MOLITI I ISPOVIJEDATI?

Mladi je čovjek jednog dana došao starom, iskusnom i mudrom redovniku, pustinjaku i upitao ga za savjet. Pripovijedao mu je da svaki dan moli, kako redovito ide na svetu misu i čita Božju riječ. Ali jedva što od toga ostaje u srcu, većinu toga ubrzo zaboravlja. Upitao je starca, što mu je činiti. Stari iskusni redovnik dao mu je u ruke uprljanu vrbovu košaru i zatražio: “Donesi mi, molim te, vode u ovoj košari s onog izvora u blizini!” Mladić se začudio zahtjevu, međutim, mislio je, možda se dogodi čudo te uspije donijeti vode u vrbovoj košari. Došao je do izvora i dugo, dugo držao košaru u vodi. Zahvatio je vodu i pohitao k starcu. Međutim, čudo se nije dogodilo. Voda je odmah iscurila i kad je došao natrag nije više bilo ničega u košari. Stari mu je pustinjak rekao: “Idi ponovno! Zagrabi i donesi vode u košari!” Tako ga je desetak puta ga poslao na izvor, i sve je bilo uzaludno. Razočaran se vratio starcu s praznom košarom.

Pustinjak mu je rekao: “Sad pogledaj! Košara koja je bila uprljana, sad je posve čista! Isto se zbiva i s riječima Svetog pisma i molitvama u tvome srcu. Nikad ti neće uspjeti zadržati ih sve u srcu, ali te riječi tijekom vremena čiste tvoje srce. Riječ Božja te potiče na pokoru, ljubav i dobra djela. Te riječi s vremenom pretvaraju prljavštinu tvoje duše u predivan Božji perivoj!”


RASPORED SV. MISA U VUGROVCU 6. V. – 12. V. 2024.

 • PON.
  – – –
 • UTO.
  – u 18.00 sati + ANICA Sliško, ANTO i JELA Zubak, ANTO, RUŽA i IVAN Sliško, obit. Krajinović, IVAN, MILAN i RUŽA Hršak, IGNAC i ANA Vrban
 • SRI.
  – u 18.00 sati + RUŽICA Vuger
 • ČET.
  – u 18.00 sati + STJEPAN Kuljak
 • PET.
  – u 18.00 sati – Zahvala za zdravlje
 • SUB.
  – u 17.00 sati + ANTO, JOZO, ANA i IVAN Augustinović
 • NED.
  – u 9.00 sati + MARIJA god. Lucić, JOSIP i RUŽICA Grljak, RUŽICA Vukas
  – u 11.00 sati – Župna

OBAVIJESTI – 5. svibnja 2024.

Ove nedjelje naši PRVOPRIČESNICI primili su samoga Krista. Molimo da cijelim svojim bićem ostanu uz Gospodina.

U mjesecu svibnju molimo svetu krunicu. Okupimo se u našim kapelicama, oko Raspela, da naša nebeska majka Marija čuva i obitelji i župu i Domovinu.
U crkvi svaki dan svibanjska pobožnost započinje u 17.20 sati.

U subotu bi ponovno bila radna akcija na župnom dvoru. Radosno se odazovite.

U našoj župnoj crkvi postavljeno je podno grijanje i glazura, a od sutra bi se počelo postavljati kamen.
Klupe su u izradi, uskoro će se i orgulje vratiti, razglas postaviti i po malo crkvu staviti u punu funkciju.

Od 10. do 16. lipnja hodočasti se u LOURDES. Cijena je 600 €. Danju se putuje, a noću u hotelima spava.

Imate najnoviji broj: GLAS KONCILA, Župni listić…


Pripremio i uredio: vlč. Filip Lucić, upravitelj Župe sv. Franje Ksaverskog – Vugrovec
Broj umnoženih primjeraka: 300