Upute za hodočasnike za misu na hipodromu

Zagreb, (IKA) – Svi koji žele sudjelovati na nedjeljnoj misi s Papom na hipodromu, a još uvijek nemaju ulaznice, dobit će ih na samom ulazu na hipodrom, javlja papa.hr. S obzirom na to da za vikend najavljuju pogoršanje vremena, vjernicima se preporučuje da na susrete s Papom ponesu kišne kabanice, najbolje one za jednokratnu uporabu. Ali, neka ponesu i neko pokrivalo u slučaju jakog sunca, odnosno promjene vremena. Smije se ponijeti hrana koja nije podložna kvarenju i voda u plastičnim bocama. Smije se unijeti podmetač za sjedenje, sklopivi stolčić ili slično. Također, vjernicima se preporučuje da nose samo ono što im je potrebno, kako se zbog viška stvari ne bi odugovlačio pregled na ulazu. Nije dopušteno unositi alkohol, metalne predmete, oružje, staklene boce, kišobrane i sve ono čime bi se moglo nekoga ozlijediti.