Vugrovečko Miholje 2020.

Epidemiološki razlozi i potres izmijenili su održavanje ovogodišnjega Vugrovečkog Miholja. Tradicionalno proščenje ipak će se u nekoj mjeri održati u nedjelju 4. listopada.

KUD Dragutin Domjanić, organizator Miholja u Vugrovcu, sve je odgodio, nadajmo se, do iduće godine.

Blagdan sv. Mihovila proslavit ćemo liturgijskim slavljem koje će ove godine biti pod šatorom uz Farof, a ne u crkvi sv. Mihalja, jer je i ona oštećena u potresu, kao i župna crkva sv. Franje Ksaverskoga.

Svečano misno slavlje, s početkom u 11 sati, predvodi o. Ilija Grgić, misionar Krvi Kristove. Nakon mise bit će blagoslovljena skulptura arkanđela Gabrijela koju je izradio Izidor Žiga Popijač Bednjanski. Autor će ujedno imati i manju izložbu svojih radova.

Ipak, bit će postavljen i ugostiteljski šator, uz proštenjarske štandove, a sve je to skromni ovogodišnji nadomjestak za otkazano Vugrovečko Miholje.